Troy Mullins läheb kauglöömise tähtsaimat turniiri võitma

0

Foto: Shutterstock

Oklahoma osariigis algavad 4. septembril kohamängud kauguslöömise suurimal turniiril World Long Drive Championship, millest ülekande teeb Facebook. Meesteklassi võitja saab 125 000 ja naisteklassi võitja 20 000 dollarit. Naistest ihkab võitu ka karismaatiline Troy Mullins.

Kuna 31-aastane Mullins tahaks pääseda ka LPGA Tourile, on tema päevad Los Angeleses tihedad, kirjutab Golf Magazine. Ta tõuseb kell 5, läheb jõusaali ja harjutab siis vaheldumisi kauglöömist ja üldmängu. Pärastlõunal õpetab ta koduõpetajana matemaatikat ja teadust. „Tema löök on veatu,“ ütleb kahekordne kauglöömise tšempion Art Sellinger.

Mullinsi isa Billy oli eliitsprinter. Troy tegeles seitsmevõistlusega ja õppis hiina keelt. Suursaadikut Hiinas temast aga ei saanud, sest golf meelitas ära. Mullins lõi kohe alguses 90 meetrit ja mõne kuu pärast 135. Tavamängus paranes tulemus 90 löögi keskpaigast 70-sse. Seda imetlusväärsem saavutus, kuna ta ei kasutanud veel driver’it. „Ma ei teadnud, kuidas sellega lüüa,“ ütleb ta. „Võtsin vanaema oma ja see lagunes.“

Mullins ostis 2012. aastal lõpuks Ping Anseri, jõudis US Mid-Amile ja tuli World Long Drive Championshipil 2. kohale 294 meetriga. Mullins närveeris väga, sest rahvas oli väga vali. Eelmisel aastal tuli esimene tiitlivõit, kui ta lõi 368 meetrit ja võitis Mile High Showdowni. Mullinsile esitas väljakutse ka Tiger Woods.

Mullins soovib aga LPGA Tourile. Tema treener George ütleb, et kui Mullins võistleks iga nädal, jõuaks ta Tourile kindlasti. Sellinger nõustub: „Kauglöömise tipus on ainult kaheksa naist. Touril võib võita 120 mängijat. Harjutada on vaja. Need naised on mänginud kolledžist peale.“

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga