TEAM 2020! Meeskonna noorim liige Richard Teder õpib ja harjutab Hispaanias

0
Richard Teder

Richard Teder

Richard Tederi nimi kõlab Eesti golfimaastikul kindlasti väga paljudele tuttavalt. Kes ei tea, siis Richard on 11-aastane ja on Niitvälja golfiklubi liige, kusjuures tema HCP on 7,6. Ta on näidanud silmapaistvaid tulemusi oma vanuseklassis nii Eestis kui välismaal. 2016. aasta Estonian Junior Openi 1. koht U12 vanusegrupis ning esikohad Läti ja Leedu Juunioride Meistrivõistlustel on vaid mõned tema eredamad saavutused möödunud hooajast.

Richard on tubli ja seeläbi teab, et loorberitele puhkama jääda ei ole võimalik. Ta võttis üheskoos emaga vastu otsuse minna talviseks perioodiks õppima ja treenima Hispaania lõunarannikule, kus on käinud ka meie teised noored treenimas ja loomulikult paljud meist ka talvist golfihimu rahuldamas. Et mitte haridusteed unarusse jätta, liitus Richard sealse Rocca al Mare Hispaania kooliga ja alustas sügisel viiendas klassis. Kool on loonud suurepärased võimalused toredate õpetajate ja heade õpitingimuste näol. Ideaalse võimaluse eest püüelda oma unistuste poole järele andmata oma hariduses tahab ta kindlasti tänada Rocca al Mare kooli. Kindel siht on võetud 2017. aasta mai kuu lõpus toimuvatele U.S.Kids European Championship võistlustele ja see on ka peamine põhjus, miks Hispaaniasse õppima ja treenima suunduti.

Treenimisest veel nii palju, et Richard harjutab Santa Maria ja Marbella Golf&Country Club väljakul ning üritab trenni ja võistlema jõuda nii palju kui koolitöö kõrvalt võimalik. Seni on möödas kolm võistlust, millest kahel korral jõuti 2. kohani ja ühel korral tuli 3. koht. Hiljuti mängiti Alhaurin Golf Hotel & Resort väljakul ja kes pole varem seal mänginud, siis tegemist on keskmisest raskema rajaga, kus on palju peidetud griine ja alati ei ole võimalik näha lippu või palli maandumist. Richardil ei olnud sellel korral võimalik rada eelnevalt läbi mängida ning lisaks ei tohtinud võistlusel  kaugusemõõtjat kasutada. Tulemuseks oli 84 lööki ja oma klassis teine koht. Üldiselt jäi Richard mänguga rahule, mida rada edasi, seda paremaks asi läks — tagumised üheksa mängis ta tulemusele +3 ja 10. rajal pealtvaatajate ees tehtud birdie andis kõvasti indu juurde.

Eesti Golfi Liit ja kogu meie golfimaailm soovib Richardile õnne seniste tulemuste üle ja hoiab pöialt eesolevateks võistlusteks. Noored näitavad väga hästi, kui tõsiselt nad golfi suhtuvad ja saab öelda, et Eesti golf on heades kätes.

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga