TÄISPIKK LUGU! Pille Teearu terviseleheküljed

0

„Kuidas tervis?“ on uudishimulik ja esitab küsimusi, seekord on fookuses OOTAMINE, sest see tegevus või tegevusetus kõnetas ja puudutas paljusid. Ootamine on meie jaoks tüütu ja tihti ebameeldiv. Ootamine võib kesta mõne hetke või mitmeid minuteid, aga kas see võiks olla ka puhas nauding?

Mida me golfimängu või võistluse ajal teeme, kui peame ootama? Küsitlesin mängijaid ja kogusin kokku hulga erinevaid vastuseid:

Vestlen teistega niisama,
Näpin telefoni,
Söön, joon,
Otsin palle metsast,
Mõtlen oma mõtteid,
Hingan,
Liigutan ennast,
Harjutan lööki, jne.

Ja lõpuks ka üks aus ja värvikas vastus:

Siunan teisi, miks nad on nii aeglased, kas peaks kohtunikule teatama, kes küll on nende treener, kas nad on lausa algajad?

Vahel juhtub, et kui peab ootama, siis on tahtmine oma mängutulemus juba üle vaadata. Kuid mängu ei tohiks kunagi lõpetada enne, kui see on tegelikult lõppenud. See õpetab kannatlikkust ja tõmbab emotsionaalset poolt maha. Emotsioonidega mängu ei võideta. Me ei lähe võistlusele, et olla viimane, või lihtsalt mängida, meis on tahe võita. Tähtis pole alati just esimene koht, aga enda parima tulemuse tahavad kõik välja mängida, ka see on võit, mis rõõmustab. Võistlemine annab võidurõõmu, peab olema piisavalt julge, et see vastu võtta!

Tihti veab psüühika alt, loome ise endale liigseid pingeid, ega saa neist vabaks – pingetaluvus on kehv, seetõttu tulevad eksimused. Pika mängu ja ootamiste tõttu, väsib vaim ära. Tehniline oskus ja kindlus endas, aitab küll hoida meid mängu juures, kuid määravaks saab tihti hoopis kaaslaste psühholoogiline toetus ja positiivse pinge hoidmine.

Ootamist tuleb ikka ette ja kuidas selliseid olukordi muuta meeldivamaks ja kasulikumaks? Kuulsin huvitavat ettepanekut, et kui võtaks hooaja alguses rajale kaasa kudumis-, või heegeldamise töö, iga kord kui peab ootama, siis kood või heegeldad, ning sügisel saab sellest toreda näituse teha. Ehk on mõni seltskond, kes selle idee siit üles nopib ja järgmisel hooajal ka teostab, tasub katsetamist!

Iga väike muudatus loob uut, väikestest muudatustest saavad alguse suured muutused ja ooteaeg on hoopis uue kvaliteediga. Häid ideid, kuidas teisiti teha, saad ajakirjast ja elust enesest. Lõpuks on ju uus suhtumine juba see, kui soovime muuta tüütu ootamise rõõmsaks ootusärevuseks!

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2018 numbris.

Autor Pille Teearu

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga