TÄISPIKK LUGU! Kes ütles, et valget laeva ei tule? Pidu peeglitaguses maailmas

0

Fotod: Martin Gorris

Kui eestlased poolteist sajandit tagasi Lasnamäe paepealsel valget laeva ootasid, siis seda muidugi ei saabunud. Esmalt. Aga tulnuks kauem oodata ja pilk teele suunata, sest lõpuks sõidab üks valge laev ikkagi mööda: 8,6-meetrine Chrysleri limusiin. Sõidab mööda ja peatub ülisujuvalt.

Siniselgel suvepäeval tuleb seda kiiskavat lummutist nähes keevitusmask või vähemalt päiksekad ette panna, sest nii raju valgusekoguse peale võib silma võrkkest lihtsalt maha põleda. Ja edaspidi ei saa siis enam midagi vaadata. Aga limusiin väärib vaatamist. Ja äraootamist. Kui mõnda aega oodata, ilmub rooli tagant välja Sven Zeider. Ilmub ja teeb tagaukse lahti. Sest laitmatud maneerid ja külm šampus kuuluvad limusiini juurde sama lahutamatult nagu Eiffeli torn Pariisi. Lauri Leesi ütleks selle kõige peale „comme il faut“ ja astuks lahtise tagauksega limusiini pardale.

Astuks ja maanduks teises maailmas. Sellises, mille pinnavorme mõõdetakse nahkdiivanite pehmusindeksiga. Šarmaant-šarmaant, pole midagi öelda. Toonitud peegelklaasidest väljast sisse ei näe, kuigi selfide tegijaid ja niisama vaatajaid jagub. Aga enda peegelpildist nad kaugemale ei jõua.

Need, kes istuvad limusiinis, viibivad Alice’i peeglitagusel maal, kus valitseb konstantne kõrgrõhkkond. Ja kus 12 kõlarist ning kahest subwoofer’ist voogab igikestev playlist. Bass gruuvib ja biit tiksub. Pidu ratastel teeb Tallinnast miljoni-city ja Väo karjäärist Grand Canyoni. Ja Zeider on ühtaegu selle peo draiver, konferansjee ning protokolliosakond. Ning viiskeelne giid, kui soovite.

Et kuhu selle autoga siis sõita? Igale poole kohe ja korraga. Ajakiri Golf näiteks alustas golfiväljakust, fikseeris enda näod Tallinna kesklinnas ja lõpetas teletornis. Sest kui lennata, siis juba kõrgelt.

Chrysler 300c
8,6 meetrit pikk
3,5-liitrise bensiinimootoriga
tagasillaveoga
ehitatud raami peale

Martin Gorris

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga