TÄISPIKK LUGU! Ka Pakistanis mängitakse golfi

0

Kuna novembris alustas Eestis tegevust esimene Pakistani aukonsul (Mariliis Beger), kes teatas, et näeb potentsiaali kahe riigi koostöö arendamiseks mitmes valdkonnas, siis uurisime temalt, kuidas Pakistanis golfiga lood on.

„Pakistanis on golf aina populaarsem,“ ütleb Beger. „Rahvusspordi kriketiga küll ei suuda konkureerida, kuid aina rohkem on nii harrastajaid kui ka professionaale. Praegu on riigis umbes 50 golfiklubi, nende seas ka väga kõrgetasemelisi väljakuid.“

Mariliis Beger

Konsuli sõnul on üks tuntumaid Karachi Golf Club, Pakistani vanim golfi klubi, loodud 1888. aastal. Seal toimus oktoobris Asian Touri CNS Open Golf Championship, mis viis Pakistani golfi taas rahvusvahelisele kaardile.

Karachi Golf Club

Lahores asub kaheksa järvega Royal Palm Golf & Country Club. Pealinna uhkeim on Islamabad Club Golf Course. Sõjaväe „pealinnas“ asub Rawalpindi Golf Club, mis on üks maailma vanemaid. Karachi mereäärne Defence Authority Country & Golf Club on väidetavalt maailma üks suuremaid golfiklubisid ja Pakistani üks kaasaegsemaid.

Royal Palm Golf & Country Club

Tänavu kevadel teatas üks Hiina ehitusfirma, et hakkab Lõuna-Pakistani mereäärsesse Gwadari linna ehitama 265 miljoni dollarilise eelarvega luksuslinnakut China PAK Golf Estates, kuhu lisaks elamispindadele ja meelelahutusvõimalustele luuakse suur golfiväljak. „Golfiturismi sihtkohana on Pakistan tundmatu, kuid samas ootamatu ja põnev,“ arvab konsul.

Royal Palm Golf & Country Club

Golfiturismi sihtkohana on Pakistan tundmatu, kuid samas ootamatu ja põnev.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga