TÄISPIKK LUGU! Donald Trumpi golfiväljakud

0

Fotod: Shutterstock, www.trumpgolf.com

Ameerika Ühendriikide presidendi armastus golfi vastu on laialdaselt teada ning ajakirjanduses avaldatud hinnangute kohaselt on ta presidendiks olemise ajal mänginud siiani golfi ca 50 korda.

Samuti on teada tema huvi investeerimise vastu golfiväljakutesse.

Alljärgnevalt anname ülevaate Trump Golfile kuuluvatest väljakutest.

INVESTEERINGUD EUROOPAS

DOONBERG, IIRIMAA

Greg Normani projekteeritud väljak Trump International Golf Links 2,5-kilomeetrise poolkuukujulise ranna ääres ja sajandivanustel liivaluidetel on vapustav vaatepilt ning pakub erakordselt kaunist vaadet Atlandi ookeanile.

ŠOTIMAA

ABERDEEN

Dr. Martin Hawtree projekteeritud 18-rajaline championship-tüüpi väljak muljet avaldava vaatega sakilisele rannajoonele ja avaratele orgudele hõlmab 6,7 kilomeetrit. Väljaku veeres pakuvad ainulaadsed McLeod House ja MacLeod Lodge viie tärni tingimusi ületamatu luksuse, mugavuse ja teenindusega.

TURNBERRY

Trump Turnberry koosneb kahest 18-rajalisest ja ühest 9-rajalisest väljakust. Ailsa väljak on tuntud raskete esimeste radade poolest. Rajad kogupikkusega 6594 meetrit panevad proovile ka kõige osavamad golfimängijad.

INVESTEERINGUD AMEERIKA ÜHENDRIIKIDES

MIAMI, FLORIDA

Trump National Doral võõrustab elukutselisi golfimängijaid ja üritusi neljal championship-tüüpi väljakul. Trump Doralil on ühed raskeimad rajad ja kõige imelisemad vaated Floridas: näiteks väljak Blue Monster, mille Gil Hanse ja Trump Organization on erakordselt hästi ümber kujundanud

FERRY POINT, NEW YORK

Jack Nicklausile omases stiilis 18-rajaline linkstüüpi golfiväljak on projekteeritud nii, et sealt oleks imeline vaade Manhattani siluetile, East Riveri, Whitestone’i ja Throgs Necki sildadele. 6773 meetrit radu, voogav lõikehein, puude read ja punkrite paigutus teevad links-väljaku uskumatult kauniks, kuid rajad on rasked.

LOS ANGELES, CALIFORNIA

Trump National Golf Club Los Angeleses on avalik väljak kõrgetel California rannakaljudel, kust avaneb igal rajal võrratu vaade Vaiksele ookeanile. Sel uskumatult kaunil väljakul, mille radade kogupikkus on üle 6700 meetri, saab hästi sihitud löökidega mängida riski ja kasu piire kombates.

BEDMINSTER, NEW JERSEY

Trump Nationalil on mainekas Somerseti krahvkonnas üle 240 hektari suurusel alal 36 maailmaklassi golfirada. Old Course on sageli jõudnud maailma parima 100 väljaku hulka ning see pälvib jätkuvalt rahvusvahelist tunnustust ja ohtralt kiidusõnu.

CHARLOTTE, NORTH CAROLINA

6835 meetrit radu Trump Nationalil loovad kauni ja mitmekesise väljaku, mis pakub ridamisi väljakutseid igal tasemel golfimängijatele. Väljak lookleb piki Normani järve kaldaid ja neliteist rada on vee ääres või üle vee.

COLTS NECK, NEW JERSEY

Trump National Golf Clubis uhkete häärberite ja hobusekasvanduste keskel on maailmaklassi championship-golfiväljak, kus on iseloomulik par 3 „19. rada” saaregriiniga.

HUDSON VALLEY, NEW YORK

Hudson Valley keskmes asuv Trump National on 18 maailmatasemel rajaga, mida raamivad hingetuks tegevad kaunid vaated Stormville’i mäele. See imeline väljak on väga võistluslik ja pakub ühtlasi silmailu.

JUPITER, FLORIDA

Trump National, mille radade kogupikkus on üle 6800 meetri, paneb proovile parimadki PGA Touri profi mängijad ja on samas rahuldust pakkuv ja nauditav ka harrastajatele. Trump Nationalil on parimad murukamarast laotud servadega punkrid, uskumatult head veetakistused, sealhulgas suurepärane saaregriin ja väga maaliline maastik – see kõik teeb golfiringi tõeliselt meeldejäävaks.

PALM BEACH, FLORIDA

Esimene Trump Organizationi omandatud väljak oli West Palm Beach. Selle radade kogupikkus esimestest avalöögialadest mõõdetuna on 6699 meetrit ning see oli ehitatud meistrivõistluste tasemel mänguks. Trump International tervitab oma liikmeid a nende külalisi peenelt nikerdatud väravatega, mis viivad golfiüritusteks, pulmadeks ja muudeks erilisteks puhkudeks ehitatud peenesse klubihoonesse.

PHILADELPHIA

New Jersey lõunaosa kõrgeimas punktis asuval Trump Nationalil on kogu selle ulatuses panoraamvaade Philadelphia siluetile. See uskumatult kaunis golfiväljak paneb kõik mängijad proovile.

WASHINGTON, D.C.

Trump National on koduks kahele maailmaklassi golfiväljakule – need on Riverview Course ja Championship Course. Tüüne Potomaci jõe ääres mängimine, igas suunas kaugele ulatuv vaade ja unikaalne kujundus loovad ülimalt sobiliku tausta luksuslikule golfiklubile.

WESTCHESTER, NEW YORK

Trump National Golf Club Westchesteris asub vaid 30 minuti kaugusel Manhattani keskusest ja rajad kogupikkusega 6667 meetrit ei ole kergete killast. Väljakul on uskumatult kaunis maastikukujundus, punkrid ja imelised veekogud, sealhulgas võrratu kolmekümnemeetrine kosk.

MUUD PIIRKONNAD

TRUMP INTERNATIONAL GOLF CLUB, DUBAI

See par 71 väljak radade kogupikkusega 6588 meetrit asub Sheikh Zayedi maanteest vaid kümne minuti kaugusel, 3,9-ruutkilomeetrise AKOYA by DAMACi uusarenduse keskel. Kompleksi kuulub ligi 2800-ruutmeetrine ülimoodne klubimaja, millest saab suurim omasugune Dubais.

TRUMP WORLD GOLF CLUB, DUBAI

See võrratu 18-rajaline championship-tüüpi väljak, mille projekteeris legendaarne Tiger Woods, on teine golfiprojekt, mida ehitab DAMAC Properties ja käitab Trump Golf. Väljak paikneb prestiižikas 5,1-ruutkilomeetrises AKOYA Oxygeni kogukonnas.

LIDO CITY, INDONESIA

See kauaoodatud golfiväljak Lidos on Trump Golfi esimene Aasias ning Ernie Elsi esimene Indoneesias.

BALI, INDONESIA

Trump International Golf Club & Resort Balil pakub panoraamvaadet majesteetlikule India ookeanile ning sellest saab uhiuus maailmatasemel kuuetärnikuurort ja esmaklassiline rannaklubi. Kuurordis on ka ainulaadsed luksusvillad ja häärberid ning kõrgklassi korterid.

Tekst: Marko Saag

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga