TÄISPIKK LUGU! Kuidas ameeriklased Ryder Cupil käisid

0

Bill Clinton soovis Ameerika golfimeeskonnaga Valges Majas kohtuda enne seda, kui nad 1993. aasta Ryder Cupile Inglismaale lendavad. Mängijad ei soovinud.

Keegi polnud tema poolt hääletanud. Kellelegi ei meeldinud Clintoni plaan rikkaid maksustada. „Minu kodukohas peeti prügimeestest ka rohkem lugu kui demokraatidest,“ ütleb US Openi võitja Lee Janzen raamatus „A Good Walk Spoiled“. Suurem osa PGA Touri mängijaid kasvas golfiklubides, kus liikmed kaldusid poliitiliselt konservatiivsusele. Kui president oleks valitud PGA Touri häälte põhjal, võitnuks tõenäoliselt Rush Limbaugh.

PGA Championshipi võitja Paul Azinger, kes tühistas Clintonit toetanud kodulinna ajalehe tellimuse, oli pressiga diplomaatiline ja ütles, et käik Valgesse Majja on au hoolimata sellest, kes on president, kuid kolme suurturniiri võitjale Payne Stewartile sõnas: „Mina sellel sõjast kõrvalehiilijal kätt ei suru.“ Azingeri isa võitles Vietnami sõjas ja ta mäletab endiselt telefonivestlusi temaga. Alati tuli öelda „side lõpp“, kui olid rääkimise lõpetanud, kord Azinger aga unustas ja isa jäi ootama. Azingerile lõpuks meenus ja isa hakkas taas rääkima.

Kapten Tom Watson võttis lõpuks ohjad enda kätte. Ta ütles, et pole tähtis, kes on president – kui on kutsutud, siis minnakse. Kui Watson 1972. aasta presidendivalimistel George McGoverni poolt hääletas, ütles isa talle: „Idioot oled.“ Watson hääletas edaspidi Ronald Reagani ja George Bushi poolt. „Tal oli õigus,“ naerab ta. „Ma olin idioot.“

Watson pole aga väga konservatiivne. Näiteks uskus ta, et narkootikumid tuleks legaliseerida. „Riik saaks neilt kenad maksud koorida. Alkoholiga me ju nii teeme,“ ütles ta. Watsoni mängijad tema poliitikaga kursis polnud. Peale Lanny Wadkinsi ja nelja suurturniiri võitja Raymond Floydi, kes said meeskonda Watsoni otsusega, ei tundnud keegi teda eriti hästi.

PGA Championshipi võitja Davis Love III mäletab, kuidas Watson palus temalt abi 1988. aasta British Openil. Golf on ainuke ala, kus mängijad aitavad konkurente, kuid 24-aastane Love närveeris. Legendaarne Tom Watson küsib, kuidas putata! Siis meenus talle miski, mida isa oli talle õpetanud. „Tom, heade puttajate silmad asuvad palli kohal või sellest eespool,“ ütles Love. „Jura,“ kostis Watson. Miks sa siis küsisid, tolgus, mõtles solvunud Love.

Watson oli välja mõelnud, mida Clintonile öelda. Kui mängijad olid tutvustatud, pigistas ta golfikeppi ja sõnas: „Hr president, golfikepist haaramisega on nagu poliitikaga: kui see hoiab liiga palju paremale, tuleb vasakult pahandust, kui liiga vasakule, tuleb probleeme paremalt. Kui aga võtta keskelt…“ „…On kõik õige,“ lõpetas Clinton lause. Kõik puhkesid naerma. Watson oli öelnud õige lause.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga