TÄISPIKK INTERVJUU! Krista Zeik: golf on hea võimalus minna hetkeprobleemidest välja

0

Fotod: erakogu

Krista Zeik on kolmandat aastat Otepää Golfiklubi sekretär. See pole tema põhitöö – ta töötab reklaamifirmas logistikuna. „Golfi mängides on hea võimalus minna oma tavaelust ja hetkeprobleemidest välja. Mängides ununevad kõik mured ja on ainult sina, golfimäng ja mängukaaslased,“ ütleb Krista, kelle händikäp on 18,5.

On golf sinu jaoks kirg, hobi või töö?

Ilmselt kõik korraga: nii kirg, hobi ja kui ka töö. Suvel olen ikka täiega golfiusku. Kõik muud treeningud jäävad sügistalviseks perioodiks.

Kui kaua oled golfiga tegelenud ja kuidas sa selleni jõudsid?

Sel suvel algas mul 7. golfihooaeg mängijana. Golfi juurde jõudsin läbi endise tuttava. Olin üsnagi kindel, et teen kursuse läbi ja sinna see jääb – mina seda nn Soome pensionäride kõndimismängu küll mängima ei hakka. (Krista naerab.) Kuid jah, juba kursuse teisel päeval tekkis põnevus ja kui sain ka juba mõnele pallile pihta, siis oli selge: see mulle meeldib! Otepää Golfiklubil on algajatele loodud sari „Tule rajale“, millest ma kohe osa võtsin. Mäletan oma esimest võistlust selles sarjas. Emotsioonid olid nii laes, et kirjutasin sellest ka OGK kodulehel. „Tule rajale“ on algajale superhea võimalus saada aimu, kuidas võistlusel käituda ja annab selle julguse, et üldse rajale minna.

On golfiklubis töötades pigem rohkem või vähem võimalusi mänguga tegeleda?

Pigem võiks öelda, et annab rohkem võimalusi. Just selles mõttes, et sul on golfimängu kaaslaste valik suurem. Esimestel aastatel mängisin ikka tuttavatega või siis nende mängijatega, kellega koos sai alustatud. Praeguseks on tekkinud piisavalt suur sõpruskond, kellega lihtsalt mängida või siis koos võistlustele sõita.

Tunned end võrdsena nii meeste kui ka naistega mängides? Saab üldse vahet teha meeste ja naiste golfil?

Golfimängus ei ole vahet, kas mängukaaslaseks on mees või naine. Kõigi kaasmängijate suhtumine on alati olnud väga soosiv ja toetav. Aga meeste ja naiste golfil saab kindlasti vahet teha. Naised mängivad tavaliselt sellist rahulikku ja mõnusat golfi, püsivad ilusti raja keskel, löögid on suhteliselt sirged ja kõik kulgeb rahulikus tempos.

Golfimängus ei ole vahet, kas mängukaaslaseks on mees või naine

Meestega ühes flight’is mängides saad tihtipeale tunda nn siksakgolfi: löök on küll pikk, aga viltu ja kord väljaku vasakus servas ja siis jälle paremal pool. Lisaks on erinevus selles, kuidas naised ja mehed lahendavad situatsiooni, kus pall asub puu või mingi muu takistuse taga. Naised tavaliselt valivad võimaluse, et pall kindlapeale takistusest välja saada. Küll järgmise löögiga jõuab green’ile. Mehed lähevad aga palli kohe kindlasti green’ile lööma – kui ikka mingi pisikenegi võimalus on, siis tuleb ju otse peale lüüa!

Kuidas sinu pere on selle hobiga kaasa tulnud? Mängivad ka?

Mul on siiralt hea meel, et minu 23-aastane tütar hakkas eelmisest hooajast mängima ja sel suvel oleme päris tihti saanud koos mängida. Pean seda kvaliteetajaks, kuna saame koos mõnusalt aega viita. Poeg mängib oma kaaslasega discgolf’i, tema pole veel sellest pärisgolfipisikust nakatunud.

Kas osaled ka võistlustel ja millised on senised tulemused?

Võistelda mulle meeldib! Klubivõistluste ühe korraldajana püüan alati ka ise võistlustest osa võtta. Samas tulemused on paremad sellistel võistlustel, kus ise korralduskomitees ei osale. See aga näitab, et golfivõistlusel peab hea tulemuse saavutamiseks olema täiega mängus, nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. Viimane võistlus, kus hästi läks, oli 14.-15. juulini toimunud Baltic Seniors Cup Open: 2. koht.

Golfivõistlusel peab hea tulemuse saavutamiseks olema täiega mängus, nii füüsilises kui ka vaimses mõttes

Head võistlusvormi hoiab ka klubivõistlus Tour de Jakob, kus läbi suve neljapäeviti mängitakse 9 rada korraga (üks nädal rajad 1-9, teine nädal 10-18). Sari on populaarne paljude klubi mängijate hulgas, kuna 9 rada jõuab mängida ka peale tööpäeva lõppu ning valida saab punktimängu ja löögimängu vahel.

Parim golfiväljak Eestis ja miks?

Golfi mängimiseks pean üliheaks Niitvälja golfiväljakut. Sel suvel võtan osa nende 50+ võistlussarjast ja väljak on töepoolest mängimiseks väga super. Kuid koosluses väljak + caddiemaster + restoran + klubihoone on parimatest parim White Beach Golf. Sellist mõnusat õhkkonda kui Valgerannas naljalt kusagilt ei leia. Iga kord mängima minnes on täpselt see tunne: just sind me ootasimegi! Alati super teenindus, väga heas korras väljak, ülihea köök. Kõik lihtsalt super.

Aga mujal?

Väga meeldivad Soome Nordcenteris asuvad Fream ja Benz väljakud. Ilusate vaadetega ja üliheas korras väljakud. Sel aastal käisime sõpruskonnaga juba kolmandat korda neid väljakuid mängimas. Kahel esimesel aastal olime kuuekesi, seekord oli mängijaid juba 12.

Parim golfireisielamus?

Iga golfireis on tavaliselt elamus. Minu jaoks on aga kõige tähtsam see õhkkond, mis golfaritega kaasneb. Läheme ju tegema seda, mis meile meeldib. Meie sõpruskonna Soome tuur on selle tõestuseks: järgmise aasta plaanid said kohe peale reisi lõppu paika pandud. Kuigi me alati ka omavahel võistleme, siis minu jaoks pole siin tulemusel tähtsust. Head väljakud, mõnus seltskond ja lihtsalt golfimäng – need on asjad, mis on elamist väärt.

Milliste hobidega veel tegeled, et golfi jaoks parimas vormis püsida?

Sügisest kevadeni mängin sportkeeglit ja võtan osa Tartu Keegliklubi naiskonna liikmena Eesti keegliklubi meistrivõistlustest. Hooajal 2017/2018 saavutasin naispaarismängus Eesti meistri tiitli ja naiskonnaga tulime 3. kohale. Sügistalvisel perioodil olen ka MyFitness klubi liige, kus võtan osa erinevatest rühmatreeningutest: bodybalance, body art, yoga func.

Kuidas golfipisikut üldse levitada?

Usun, et kõige paremini saab seda teha läbi sõpruskonna ja tuttavate. Kui keegi juba mängib, siis esialgu võib ju koos lihtsalt minna ja vaadata, mis seal väljakul üldse toimub. Hea on ka see, kui peale kursuse lõppu on olemas tuttav, kes sinu kui algajaga viitsib rajale minna. Otepää Golfiklubis on üleval ka mentorite list ja algaja saab valida sobiva mentori. Ise pean aga parimaks mentoriks siiski tuttavat mängijat. Esimest ringi tuttavaga on kindlasti palju lihtsam teha kui võõraga. Samuti on hea võimalus kinkida mingiks tähtpäevaks green card’i kursus. Teed kuruse läbi ja siis on näha, kas meeldib või mitte.

Miks innustaksid kõiki naisi golfi mängima? Mida see annab just naisele (pereemale)?

Mina pean golfi üliheaks liikumisvormiks ehk siis kõndimine koos hea emotsiooniga. Vahel peale mõnda ebaõnnestunud lööki pole see emotsioon küll mitte nii hea, aga see ongi golf. Üks rada õnnestub, teine mitte. See on võimalus olla tavamuredest eemal, lihtsalt nautida liikumist värskes õhus ja meeldivas seltskonnas.

Liina Valner

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga