Supertreener Claude Harmon: suured mängijad näevad välja, nagu oleks nad sündinud driver käes

0

Claude Harmon III on üks mehi, keda Today’s Golfer nimetab supertreeneriks. Tema õpilased on Brooks Koepka, Dustin Johnson, Rickie Fowler, Jimmy Walker.

Harmon on kolmandat põlvkonda treener. Vanaisa Claude Harmon võitis 1948. aasta Mastersi, isa Butch viis maailma tippu Tiger Woodsi. Treenerid olid Butchi kolm venda. Harmon oli 17, kui ta läks vanaisaga 1987. aastal oma esimesele Mastersile ja sõi igal hommikul Jack Nicklausi, Arnold Palmeri ja teiste kuulsustega. Harmon filmis 1993. aastal Woodsi esimest õppetundi Butchi käe all. Woods ööbis vahel Harmonite juures, sest tal polnud raha.

Harmoni esimene õpilane oli Trevor Immelman, keda ta hakkas treenima 2002. aastal. Aasta hiljem murdis Immelman Top 50 hulka. 2004.-2010. aastani Harmon kedagi ei treeninud. Ta põles läbi. Surve oli suur ja talle ei meeldinud reisida. Ta avas Dubais golfikooli ja taasavastas golfi. Tuntuks sai ta 2012. aastal, kui treenis Ernie Elsi võidule British Openil.

DJ ja Koepka edu suur põhjus on Harmoni sõnul tiimäng. „Tavamängijad löövad driver’iga, nagu peaks lööma rauaga, ja vastupidi. Ei löö murutükke rauaga lahti, sest tahavad lüüa kõrgele. Briti golfiklubides on par-5 radadel tiide juures murutükid lahti, PGA Touri turniiridel ei ole,“ sõnab ta.

Kuna Johnsoni ja Koepka üks lemmiklööke on fade, treenib Harmon neid sarnaselt. Koepka ei treeninud enne PGA Championshipi võitu midagi spetsiaalselt. Harjutati peamisi asju: haare, rüht. „Mängijad peaks asendile enam tähelepanu pöörama,“ arvab Harmon. „Suured mängijad näevad välja, nagu oleks nad sündinud driver käes.“

Harmon on Cobra Connecti fänn, sest see ütleb, kuidas mängija lööb, kui kaugele lööb ja kus vigu teeb. Paljud mängivad hästi harjutusväljakul, kuid mitte mänguväljakul. Cobra Connect on esimene tehnoloogia, mida saab kasutada mänguväljakul. Mängija, kelle händikäp on 15, peaks kindlasti Cobra Connecti kasutama, arvab Harmon. Enamik treenib oma tugevaid külgi ja eirab nõrku.

Kui golfi lähete mängima, mängigegi golfi, mitte ärge jälgige kogu aeg oma lööki, soovitab Harmon. Löögi harjutamise koht on harjutusväljakul. Inimesed üritavad liiga palju ega tee seda, mis neil loomulikuna välja tuleb, arvab Harmon.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga