Spordiklubi esimene külastus: mida oodata?

0

Oled lõpuks teinud otsuse saavutada parem vorm, alustada treeninguid ja registreerida end spordiklubi liikmeks? See on kahtlemata väga tubli mõte, kuid kuidas seda päriselt teostada?

Eks iga uus asi ja esimene kord on põnevust tekitav ja vahel oska kohe kuskilt alustadagi. Mida võiks esimesel spordiklubi külastusel silmas pidada? Vaatame kohe lähemalt.

Millega tegeleda? Alustada treeningutega? 

Selleks, et tunda end oma kehas hästi ja elada kaua ning võimalikult tervena, tuleks enese eest hoolitseda. Muidugi kehtib see nii vaimse kui füüsilise tervise kohta. Treeningud ei ole vajalikud ainuüksi selleks, et saada endale saledam ja ilusam keha, vaid aktiivne füüsiline tegevus on organismile lausa hädavajalik. Inimene on loodud liikuma ja tegutsema iga päev!

Kui sulle meeldib hästi magada, tunda vähem stressi ja leida rohkem energiat päevasteks tegevusteks, siis on igapäevane füüsiline koormus ja treeningud asi, mis tasub kahtlemata oma päevakavasse sisse tuua. Treeningud muudavad sind tugevamaks, tervemaks, tõstavad enesekindlust ja aitavad sul tunda end oma kehas lihtsalt hästi.

Mida trenni kaasa võtta? 

Esimest korda spordiklubisse trenni minnes võid olla pisut segaduses ja mõelda, mida küll kaasa võtta. Mida on kindlasti tarvis ja mida mitte?

Õige treeningriietus ja teised vajalikud asjad aitavad sul tunda end mugavalt ja kindlalt, et treeningud oleks veelgi mõnusamad.

  • Trennikott – võiks olla piisavalt mahukas, lihtne nii kandmiseks kui asjade pakkimiseks. Sobib nii seljakott kui spordikott.
  • Trenniriided – need võiks olla võimalikult mugavad, milles tunned end hästi ja saad vabalt liigutada. Kui lähed otse trenni, siis võid need muidugi kohe selga panna ja kotti paigutada hoopis vahetusriided.
  • Veepudel või spordijook – higistades kaotab keha vedelikku ja et selle kadu vältida, on hea hoida käepärast joogivesi. Hea on näiteks mineraalvesi.
  • Rätik – väikese rätikuga on hea pühkida aeg-ajalt laubalt higi. Selleks sobivad ka käe ümber pandavad kätised. Spordiklubides on ka ühekordsed paberrätid vabalt saadaval.
  • Vahetusjalanõud – siseruumides välijalanõusid ei kanta, seega varusta end mugavate trennijalanõudega, vastavalt sinu valitud treeningule muidugi.
  • Pesemisvahendid – dušigeel, šampoon, rätik. Ühesõnaga kõik see, mida vajad enda pesemiseks ja värskendamiseks peale pingutust.

Mida esimeselt külastuselt oodata? 

Esimest korda uksest sisse astudes on mõistagi kõige tähtsam end administraatori juures registreerida ja seejärel saab asuda juba klubiga tutvuma.

Esmakordsele klubi külastajale tehakse Impuls Spordiklubides majatuur ja klienditeenindaja tutvustab sulle kõike vajalikku meeleldi. Sealjuures tutvustab ta lühidalt ka pakutavaid treeninguid ning aitab välja selgitada, millised neist võiks meeldida ja sobida just sulle. Temalt saad vastused ka teistele tekkivatele küsimustele.

Esimest korda jõusaali minnes on lausa hädavajalik kokku leppida kohtumine treeneriga, kes näitab ette harjutused, masinate kasutusviisid ja saab anda personaalset nõu just sinu tulevaste treeningute kohta. Kindlasti ei ole soovitatav asuda ise jõusaalimasinaid maksimaalsete raskustega katse-eksituse meetodil proovima, sest harjutuse õige tehnika omandamine aitab vältida vigastusi koormuste lisandudes.

Impuls Spordiklubi jõusaalis on kohapeal olemas ka valvetreener, kes on sulle hea meelega abiks. Treener oskab hinnata sinu vormi ja soovitada just õigeid harjutusi ning treeningu intensiivsust. Soovi korral on võimalik endale soetada nii treening- kui ka toitumiskava, sest parimate tulemuste saavutamisel teevad nii toitumine kui treening tihedat koostööd.

Eelistad jõusaalile midagi muud?

Ka rühmatreeningud saalides ja mitmed veetreeningud klubide basseinides ootavad sind. Lisaks tegutseb Impuls Spordiklubides ujumisakadeemia, mis koondab endas täiskasvanute ja laste ujumiskursuseid. Kunagi ei ole hilja veega sõbraks saada.

Mida teha pärast treeningut?

Esimene treening selja taga? Oled väga tubli! Nüüd on aeg teha üks lõõgastav ujumine basseinis või lõdvestuda end saunas. Impuls Spordiklubides nii Tallinnas kui ka Tartus on need mõnusad lisavõimalused olemas.

Pärast hea treeningu lõppu tunned end kirjeldamatult hästi. Oled teinud oma keha rõõmsaks, andnud hoogu ainevahetusele ja lükanud käima mitmesugused head protsessid. vaata lisaks ka liigume.ee artiklist nõuandeid, mida süüa enne ja pärast trenni.

Just see tunne, mis pärast tõhusat treeningut keha valdab, paneb inimesi ikka ja jälle taas trenni tulema. Ja muidugi ka head tulemused pikemas plaanis!

Ootame sindki külastama meid esimest korda – tule tutvuma siit. Muide, kui reisid tihti nende linnade vahet, saad kliendina kasutada sama kuutasu eest nii Tallinnas kui ka Tartus asuvat spordiklubi.

Impuls.ee – tipptasemel spordiklubid Tallinnas ja Tartus.

Artikkel valmis koostöös Impuls Spordiklubiga. 

 

 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga