Saidias valmis uus väljak

0

Maroko klubi Golf Saidia sai valmis teise 18-rajalise väljaku.

Uue väljaku nimi on düünide järgi Teelal ja arhitektiks prantslane Nicolas Joakimides. Links-väljak asub ranna lähedal liival. Joakimides lubab oma kodulehel, et sellel väljakul ei kao ükski pall. „Pole veetakistusi, pole paksu rohtu, väga vähe bunker’eid (34), laiad fairway’d (55 meetrit). Green’ide ümber on piisavalt madalat muru. On palju kallakuid, mis aitavad tavamängijaid. See on maailma lihtsaim väljak kõndimiseks, väga tasane. Green’ide ja tiide vahemaad on väga lühikesed,“ kirjutab ta.

Väljak olevat ideaalne naistele. Joakimides tahtis, et naised saaks lüüa birdie’sid par-4 ja par-5 radadel. Väljakul tohib ainult kõndida, kuid mäng läheb kiiresti, lubab ta. Viis green’i on tõstetud kõrgemale, kuus on kausjad.

Klubi esimese, Ameerika-stiilis väljaku disainis Francisco Segales ja see valmis 2016. aastal. Samal aastal algas teise väljaku ehitus. Ametlikult avatakse Teelal 2019. aastal.

Joakimidesi järgmine töö on Golf de Navarrrenx Prantsusmaal. Tagumisel üheksal saab juba mängida, esimesed avatakse järgmisel aastal.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga