SAATES “SUVEMIKS”! Sõjakad militaarnaised kogusid raskeid kiivreid kandes raha vähihaigetele lastele

0

Kersti Simon16. juunil Tallinna TV saates “Suvemiks” käinud golfitar ja golfivõistluse “Naiselikult sõjakad” korraldaja Kersti Simon selgitab, miks ilmusid päev varem Niitvälja golfiväljakule avalikult golfietiketti rikkuvad sõjaväekiivrites ja kuulivestides õrnema soo esindajad. Tegu oli sarja “Sõbrannad by Mammograaf” kolmanda osavõistlusega, mis kujundati heategevuslikuks militaarsuunitlusega stiilivõistluseks.

Kokku on sarjas kuus osavõistlust, millest võtavad osa ainult naised, peamiselt Niitvälja klubist, aga tulla võib ka teistest klubidest. Sari ise on suunatud naiste rinnavähi ennetamisele, seekord oli eesmärgiks aidata Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule annetades vähihaigeid lapsi.

Kersti Simon selgitab, et tema korraldajana võtab ühendust firmadega, kes on nõus soetama logoga palle, neid müüakse ka Niitvälja golfiklubis, alghinnaga 5 eurot, nii et kohale tuleb tulla just Niitväljale. Müügis on 288 palli ja neid saab osta seni, kuni neid jagub. Pallid on golfis sümboolsed asjad, logoga palle koguvad needki, kes ise ei mängi. Iga annetatav summa on Vähihaigete Laste vanemate Liidu fondile teretulnud. Eelmisel aastal koguti ühe võistluse kaudu raha “Kingitud elu” fondile ja teise võistluse tulu läks hukkunud või haavata saanud kaitseväelaste lastele.
Mis aga puutub võistlusesse “Naiselikult sõjakad”, siis seal kandsid golfitarid kiivreid ja kuuliveste. “Iga bunkrisse löödud palli eest tuli teha viis kätekõverdust,” kirjeldab Kersti toimunut. “Naised oli elevil, nad said selle võistlusega rannavormi juurde ning pärast tuli positiivset tagasisidet ja kiitvaid sõnu.” Tema ise sai oma alagrupis kolmanda koha. Vormi kandsid 50 naist siiski vaid 12. rajal.

Kersti Simon ja Mari Torga

Kaks aastat golfi mänginud Kersti nendib, et golfi näol on tegu nakkusega ja kes mängima hakkab, see mängima jääbki. Tegu on rahvaspordialaga, kus löövad kaasa nii aktiivsed kui vähemaktiivsed igasuguses kehalises vormis naised. Kersti ise aga on lisaks ka golfiriiete disainer ja see sai alguse ühest juulikuisest võistluspäevast, mil ta ei suutnud sobivat seelikut leida ja pidi mõtted selles suunas tööle panema. Saates tutvustabki ta golfinaise seelikut, millel on pallitasku, kuhu saab panna griinilt üles korjatud pallid, raja alguses kasutatavate tiide jaoks tiipesa, telefonitasku, erinevad karabiinid, mille külge saab panna pallimärkijad, tagapool on kindahoidja — see seelik on golfitarile väga vajalik superasi.

VAATA SAATE “SUVEMIKS” KORDUST!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga