PGA parim puttaja jagab nippe

0

Foto: Shutterstock

Kui Jason Dayl oli tänavu mängitud 756 rada, tundus, et ta lööb üle senise puttamise võidetud löökide hooajarekordi +1,13, mis on samuti tema käes. Keegi teine pole kunagi üle +1 saanud. Day tegi 756 rajal vaid 1116 putt’i. Ühe putt’i tegi ta 322 rajal. Ta tegi vaid 14 three-putt’i. Kõik alla 90-sentimeetrised putt’id läksid sisse. 1,5-meetristest läks sisse 94,44 protsenti. Day rääkis Golf Worldile, kuidas ka teie saaks oma puttamist parandada.

Day ei taha, et putt jääb lühikeseks. Pigem mingu pikaks. Aga mitte rohkem kui 30 sentimeetrit. Kiirust tuleb tunnetada. Kui valida enne lööki löögijoon, tuleb joone hoidmiseks lüüa tugevamini või nõrgemini ning see vähendab järjekindlust. Kõik head puttajad on agressiivsed, aga sellise enesekindluse saavutamine nõuab palju harjutamist.

Day harjutab green’il iga päev 90 minutit, võistluseta nädalal kaks tundi päevas võrreldes tunniga pikemate keppide puhul. Lemmikharjutus: kiiruse ja kauguse kontrollimiseks lööb ta harjutus-green’i siledal osal 4,5- ja 9-meetriseid putt’e.

Palli tuleb putter’iga lüüa ühtlaselt. Eriti oluline on see kiiretel green’idel. Palli teekond ei tohi alata hüppega. Day kallutab end lüües veidi ettepoole.

Endasse tuleb uskuda, ütleb Day. Kahtlemine moonutab lööki.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga