Otepää Golfikeskuse väljaku võtab luubi alla EGCC Head Greenkeeper

0
Krzysztof Misiaczynski

Krzysztof Misiaczynski

Otepää Golfikeskus korraldab golfiradade hooldustööd ümber ning kauaaegse Head Greenkeeper’i Andry Martini asemel nõustab edaspidi Otepää hooldustiimi OÜ Turfpro agronoomiaspetsialist ja EGCC Head Greenkeeper Krzysztof Misiaczynski. Uued lahendused peaks lisaks väljaku heale kvaliteedile pikemas perspektiivis tagama hoolduskulude mõningase kärpimise, kuid esimesel aastal tuleb keskuse hinnangul teha lisakulutusi sambla eemaldamiseks ning elujõulise griinimuru kasvuks. Krzysztof Misiaczynski teeb aastaringselt väljakule visiite, et hooldustööd õigeks suunas sujuks.

Kohapeal vastutab kogu hooldusmeeskonna töökorralduse eest Tõnis Lattik. Golfikeskus pöörab suuremat tähelepanu väljaku ettevalmistusele võistlusteks, samuti muutuvad igapäevased töömeetodid hoolduses ning tööde juhtimine toimub detailse hoolduskava abil. Hooldustööde efekt griinidel ilmneb muidugi alles siis, kui rohujuured saavad aega kasvada ning kohe hooaja alguses on mängijatel vaja varuda kannatust, et muudatuse mõju ja tulemusi oma silmaga näha.

“Hoolduspõhimõtete ja töömeetodite muudatuse esimene prioriteet on vähendada golfikeskuse püsikulusid hooldusele. Teine prioriteet on keskkonnasõbralikkus, kuna sellega seoses muutub Otepää golfikeskuse radade hooldus kemikaalivabaks, mis on oluline samm meie töötajate, mängijate ja laste tervise säästmiseks. Kolmas prioriteet on teha suur samm edasi ning tagada kõrgem tase golfimuru kvaliteedis. See puudutab väljaku ettevalmistamist tähtsateks võistlusteks, muru kvaliteeti kogu väljakul — eelkõige muidugi kohe golfimängijale niivõrd olulisetel mängualadel nagu näiteks griinid,” selgitab Otepää Golfikeskuse tegevjuht Kristi Laur.

Ühe täismõõtmelise golfiväljaku radade hooldus on tegevjuhi sõnul väga töömahukas. Selleks on keskmiselt 8 kuu jooksul aastast vaja minimaalselt 5-6 hooldustöötajat, kuid see arv on pigem veel suurem. 60-70-hektarilise haljastatud ala hooldamiseks kuluvad 6 inimese täistöötunnid koos hooajaliste ületöötundidega. Lisaks mängib suurt rolli ka know-how ehk oskusteave, millest osa on kindlasti agronoomiline ning osa puhtalt majanduslik arusaam, kuidas neid töid mõistlikult majandada.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga