Ojasaare golfväljakue 9 raja avamine

0
18. mai 2016 13:30
LÕPPENUD
Viimane uuendus 4 aastat tagasi
23:18
OJASAARE GOLFIVÄLJAKULT EI PÄÄSE HEADE EMOTSIOONIDETA

Ajakirja Golf toimetus külastas täna koos teiste kutsutud külalistega Lääne-Virumaal asuvat Ojasaare golfiväljakut ja üheskoos tutvuti maakonnaga läbi turismivõrgustiku SüdameTee. Tegelikult oli põhjuseks ka Ojasaare väljaku 9. raja avamine, kuid golfiseltskonna eestvedaja ning alati tagasihoidlikuks jääv Jaan Lipsmäe ei pidanud sündmust pidulikuks. "Tahtsime inimestega piirkonnas ringi sõita, et nad näeksid, mis meil siin lisaks on," selgitab ta. "Sellest aastast on olemas golfipass ja me tahame, et inimesed tuleksid meile mängima."

Päev lõppes loomulikult ühiselt golfi mängides ning ei saa mainimata jätta, et väljaku eestvedaja võttis ette ükshaaval kõik külalised ning tänas kronoloogilises järjekorras kõiki häid inimesi, kes on olnud abiks Ojasaare golfi arengule. 

Head sõnad ei maksa meile midagi aga nende kaja kostub kaugele ja jääb alatiseks hinge! 

Aitäh Ojasaare golfiväljaku perele eesotsas Jaan Lipsmäega.

19:14
GOLFIAJALUGU SAI ALGUSE KOHTLA-NÕMMELT

Seni teadaolevalt sai Eesti golfiajalugu alguse Kohtla-Nõmmelt, kui Inglise firma "New Consolidated Gold Fields Ltd." sinna 1931. aastal õlivabrikut ehitama hakkas. Endise karjamaa madalate mändide vahel hakkasid õlivabriku inglastest ülemused golfi mängima. Tõnu Kiiveri ja Jaak Roodeni töös Eesti Rahva Muuseumile selgub, et kõige energilisemad golfimängmises sel ajal olid mister William Dunn ja John Denis Bowser, kellele sekundeeris käitise peadirektor Tallinnas mister A.W. Southam. Viimane külastas õlivabrikut Kohtlas üsna sageli ja golfimängu hooajal, suvel, läks seal lahti tugevaks mänguks inglaste vahel. Kohapeal asuvaist ametnikest lõid agaralt kaasa eestlane P. Uus ja mäeinsener K.Feldveber. Golfi suuremat levikut pidurdas teataval määral ka see asjaolu, et golfivarustust polnud Eestist saada ja seda tuli tellida Inglismaalt. 

Ajalooline koht ja hetk sai jäädvustatud ka ajakirja Golf poolt.

18:55
KOHTUMINE KOHTLA-NÕMME VALLAVANEMA RIINA SOOÄÄREGA KIRJUTATAKSE AJALUKKU

Järgmisena viib Jaan Lipsmäe Ojasaare golfiväljakule külla tulnud seltskonna kohtuma Kohtla-Nõmme vallavahema Riina Sooäärega, kelle kogemused golfimaailmas on kesised aga kes hoidis vallamaja uksel käes Eesti Rahva Muuseumile Tõnu Kiiveri ja Jaak Roodeni poolt saadetud väärikat ja golfiajaloo seisukohalt väga väärtuslikku tööd. Töödokument sisaldas seni minimaalset kajastamist leidnud teemal "Firma New Consolidated Gold Fields Ltd. Kohtla õlivabrik", koht kus esmakordselt Eestis hakati golfi mängima, kui õlivabriku inglastest ülemused selle mängu 1930ndatel aastatel endaga siia kaasa tõid. 

Edasi suundub seltskond juba ajaloolist kohta oma silmaga kaema ja paika jäädvustama.

14:50
OJASAARE VISIIT SÜDAMEST SÜDAMESSE

Jaan Lipsmäe ei tee asju lihtsalt südamest, vaid võttis ette ja viis avamisele tulnud külalised Virumaa SüdameTeele. SüdameTee idee seisneb selles, et Virumaa süda on Sirtsi kivi, SüdameTeel liikumine parandab tervist, igaüks võib leida endale südamelähedase tegevuse ja erinevates peatuspaikades pakutakse südamele tervislikku toitu. Kõik see kokku teeb südame soojaks ja annab südamerahu.

Esimesena tutvustas Jaan golfimängijast Purtse Kindluse peremeest Janner Eskorit, kes tutvustas ajalooliselt Isenheimi või Alt-Isenheimi nime all tuntud kindluselamut. Oma eksisteerimisaja jooksul on tulnud hoonel täita erinevaid funktsioone: ta on olnud eluasemeks feodaaliperekonnale, pakkunud kaitset sõjakäikude ajal ning hiljem olnud kasutuses jääkeldri, piimakambri, viljalao aga ka vangla ning tööliselamuna. Purtse kindluselamu restaureeriti aastatel 1987-1990 ning kindluselamu pälvis 1991. Eesti parima ehitise tiitli. Muuseas, nüüd asub kindluses pruulikoda ja a'la carte kohvik-restoran. 

Tõsi, golfi jõuab toimekas peremees küll harva mängima aga külalislahkust jagus majahärral see-eest küllaga ning külalistele pakiti kaasa sealsamas pruulikojas valmistatud õlut. 

Püsige ikka golfilainel!

14:13
REIN AUVÄÄRTI PÕNEVAD GOLFIJUTUD JÄTKUVAD BUSSISÕIDUL

Kes veel ei teadnud, siis Rein Auväärt esitas enesele 70-ndaks juubeliks väljakutse läbida 1365 km pikkune golfirada, mis oli ootamatu, kuid samas väga reinulik – sai teha midagi niisugust, mis on südamelähedane ja samas võimaldas põgeneda ootuste eest istuda ühise suure laua taga ja võtta vastu õnnitlusi. 

Golf on lahe ja golfihärrastel põnevaid lugusid jagub 😉

13:55
TÄNA TOIMUB OJASAARE GOLFIVÄLJAKU ÜHEKSA RAJA AVAMINE

Ojasaare golfiväljaku rajamisel on jõutud väga olulisse etappi, kus kasutusel on üheksa iseseisvat rada. Ajakirja Golf toimetus vahendab täna Ojasaares toimuvat sotsiaalmeedia vahendusel. Nagu Ojasaare golfiväljaku eestvedajale Jaan Lipsmäele kombeks, on ka avamisüritus osalejatele tehtud tavapärasest erilisemaks. Peale Rein Auväärti põnevaid golfilugusid suunabki härra Lipsmäe kutsutud kiirelt bussi. Kuhu täpsemalt külalised viiakse ja millega on Ojasaare eestvedajal plaan külalisi üllatada? See selgub peagi ...

Püsige ikka golfilainel - golf on lahe

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga