Niitväljal stardib homme Baltikumi vanim golfiturniir XXIV Niitvälja Karikas by Danske Bank

0
2015. aasta võitjad Foto Mats Soomre

2015. aasta võitjad
Foto: Mats Soomre
www.soomre.com

Nädalavahetusel võistleb Baltikumi vanimal golfivõistlusel XXIV Niitvälja Karikal 122 mängijat kaheksast riigist. Nende hulgas osaleb 23 professionaalset mängijat, sealhulgas Eesti esimängija Mark Suursalu, endine Euroopa Tuuri mängija Peter Gustafsson  ning eelmise aasta võitja Niklas Dahlgren.

Reedest pühapäevani, 1. 3. juulil toimub Niitväljal Baltimaade vanim, arvult juba kahekümne neljas golfivõistlus Niitvälja Karikas by Danske Bank. Sel aastal osaleb 123 võistlejat kaheksast erinevast riigist. Võistluse peatoetaja Danske Bank on välja pannud auhinnafondi 10 000, millele mängib 23 professionaalset golfimängijat, nende hulgas Eesti parim mängija Mark Suursalu ja välismaalastest Euroopa Tuuri kogemusega ning oma karjääri jooksul 61 riigis võistelnud ja üle miljoni euro võitnud rootslane Peter Gustafsson.

Kolmepäevase võistluse käigus selgitatakse individuaalarvestuses välja võistluse parimad nii naiste kui ka meeste võistlusklassis. Osalemas on mängijad nii Baltikumist, Soomest, Rootsist,  otimaalt, Itaaliast,  kui ka Inglismaalt. Selle aasta võistlejate rivvi kuuluvad ka inglane Andrew Marshall, kel erinevate Euroopa Tuuride võistluskogemust juba kokku 15 aastat ning pikalt soome amatööride tipus olnud ja nüüd profina mängiv Peter Erofejeff. Amatööride arvestuses teeb kaasa kogu Eesti koondis, kes peale võistluse lõppu stardib Euroopa meistrivõistlustele.

Niitvälja Golfi tegevjuhi Kristo Tohvri sõnul esindab Niitvälja Karikas kogu Eesti golfi ajalugu ja edukas osalemine on iga Eesti tippgolfimängija unistus. Võistluse kaalu näitab asjaolu, et kohal on kogu Eesti paremik ja üha rohkem põnevaid golfi professionaale on võistlustulle astumas.

Kõik golfihuvilised on oodatud ka kohapeale võistlejatele kaasa elama. Viimasel rajal on püstitatud pealtvaatajatele tribüün ja pühapäevasel päeval alates 13:30 kommenteeritakse pealtvaatajatele seal võistluste käiku. Soovi korral saab radadel mängijatega kaasa jalutada.

XXIV Niitvälja Karikas by Danske Bank kuulub Euroopa Golfi Assotsiatsiooni võistluskalendrisse ja World Amateur Golf Rankingu turniiride nimekirja, kus võistlejad saavad teenida maailma edetabeli punkte.

XXIV Niitvälja Karikas by Danske Bank võistluse korraldamisse on oma panuse andnud Danske Bank, AS Kalev, AS Saku Õlletehas, Euroopa Hotell, Sportland AS, AS Lahe Roos

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga