Näitus “Kunst valitseb” säästab sõidu Pariisi, Amsterdami ja Londonisse

0

KUNST-VALITSEB_-Säästa-sõit-Pariisi-Amsterdami-ja-LondonisseNii uskumatu kui see ei näi on maailmakuulsate kunstike teosed, mida oleme harjunud nägema suurlinnade nimekates muuseumites, eksponeeritud meie oma Tallinna raekojas.

Eestisse on toodud erinevatest erkogudest üle maailma ligi 100 orginaalmaali, flaami ja saksa meistritelt nagu Peter Paul Rubens, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Peter and Jan Brueghel, Paulus Bor, Frans Snyders, David Teniers jpt.

Sellisel hulgal ja tasemel 15. – 17. sajandi kunstišedöövreid esitletakse siin esmakordselt.  See on näitus, mida peab külastama, võimalus, mida ei saa jätta kasutamata.

Mahukas väljapanek haarab terve raekoja. Näituse tarbeks on ehitatud unikaalne valgusinstallatsioon, mis viib vaataja maalide maagilisse ruumi. Raekoja hoone ise, Lääne- Euroopa hiilgeaja kunst ning kaasaegne valgustehnoloogia loovad lummava koosluse. Näitus rõhutab võimendunult tollaste loojate ülimat meisterlikkust ja selle kutluuriruumi väärtusi, milles Tallinn kunagise hansalinnana ka ise osales.

Vanade meitsrite eluajal oli kunst võimsaks meediumiks ühiskonnas valitseva moraali ja eetika edasiadmisel, ta kätkes endas ilu ja harmooniat, headuse ja õigluse printsiipe, sõnumit paremast inimesest. Tänane maailm oma poliitlises ebastabiiluses vajab tollase kunsti vaimsust ja idealismi.

Näitust “Kunst valitseb” Tallinna raekojas on manifest – hoones kus on valitsetud linna pea 750 aastat on võimjujärg üle antud kaunitele ja aegadeülestele väärtustele, veendunult selle võimes luua ilu ja tasakaalu.

Näitus on avatud kuni 5. oktoobrini 2015.

Rohkem infot leiab SIIT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga