MÜÜDI MURDMINE! Saaremaale golfi mängima minnes kulub liialt palju aega? Lennukiga mitte!

0
Foto: Saartelennuliinid

Foto: Saartelennuliinid

Pole võimatu, et mõnigi golfireis Saaremaale, Saare Golfi väljakule, on ära jäänud mõttest: “Saaremaale? Tüütu autosõit, pikad praamijärjekorrad… no ei tea, neid golfiväljakuid on ju mandril ka küllaga…” Aga Eesti suurimale saarele pääseb ju lisaks mereteele ka lennukiga — möödunud aasta juunis alustas Saaremaa ja Hiiumaa vahelisi lende Leedu kapitalil põhinev lennufirma Transaviabaltika.

Reisid Tallinnast toimuvad nii Kuressaarde kui ka Kärdlasse 12 korda nädalas. Transaviabaltika kasutab põhilennukina 19-kohalist lennukit Jetstream-3200, asenduslennukina lubati ettevõttel lepinguperioodi alguses kasutada ka 19-kohalist lennukit LET L-410. Seega, teoreetiliselt on võimalik käia Saare Golfis mängimas ka nii, et hommikul lendad Saaremaale ja õhtul tagasi, kuid nädalavahetusel on sõltuvalt golfari soovist võimalik kohale lennata laupäeva hommikul ja lahkuda pühapäeva õhtul, sest nii saab lisaks ka saare vaatamisväärsustega tutvuda ning veeta öö mõnes Saaremaa suurepärase majutuskohas.

Ajakirja Golf väljaandja Monika Kuzmina räägib, et toimetus on korduvalt arutanud pealinnast kaugemal asuvate golfiväljakute juhtfiguuridega, kuidas parimal viisil golfimängijaid enda juurde kutsuda ning teha neile visiit võimalikult mugavaks. Teisipäeval proovis ta ise järele, milliseid võimalusi pakub golfimängijale lennuühendus.

“Seoses kiireloomulise töövisiidiga Saaremaale valisime sel korral autoreisi asemel lennureisi. Sõitsin lennuteenust kasutades Saaremaa golfiinimestega kohtuma esimest korda. Esialgu väike ja harjumuspärasest lennukist suuremat müra tegev lennuk küll ehmatab, kui samas kompenseerib igal juhul aja, mis kuluks autosõiduks. Tallinna lennujaamast Kuressaare lennujaama kulub umbes 35 minutit,” kirjeldab Monika Kuzmina esimest kogemust.

Kui algaval hooajal on plaan Saaremaale Saare Golf väljakut külastada, siis tasuks golfiajakirja väljaandja arvates kindlasti kaaluda ühe valikuna pika autoreisi vahetamist kiire lennureisi vastu. “Vabanduseks Saare Golfi väljaku mittekülastamisel ei saa alates möödunud aasta 20. juunist enam tuua liigset ajakulu. Saaremaa golfivõlude nautimisega saab kirglik golfimängija hakkama igal juhul ühe päevaga. Hommikune lend viib Kuressaarde, mängida jõuab korraliku mängutempoga kaks mänguringi ja juba sama päeva õhtuse lennuga on võimalik mandrile tagasi lennata,” pakub Monika välja.

Tasub ära märkida, et paljud Pärnu ettevõtjad sõdivad juba aastaid selle eest, et rekonstrueeritaks Pärnu lennuväli, mis võimaldaks seal maanduda golfireiside tšarterlendudel, eriti just Rootsi suunalt — asuvad ju Pärnumaal sellised populaarsed golfiklubid nagu White Beach Golf ja Pärnu Bay Golf Links. Paraku, kui opositsioonis olles tegi praegune majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson jõulisi avaldusi Pärnu lennujaama taaskäivitamiseks, siis uues ametis jahutab Simson pärnakate õhinat lennuliikluse arendamise osas.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga