Matteo Manassero püstitas veel ühe rekordi

0

Matteo17-aastasest itaallasest Matteo Manasserost sai noorim golfar, kes match play MM-võistlustel vähemalt ühe matši võitnud, kui ta sundis esimeses ringis alistuma Steve Strickeri.

See pole kaugeltki andeka Itaalia noormehe esimene rekord. 2009. aasta suvel oli ta just saanud 16, kui võitis kõigi aegade noorimana Briti amatööride meistrivõistlused. Selle tulemuse alusel pääses ta ka British Openile ning lõpetas kõrge 13. koha jagamisega. Mullu oktoobris, siis juba profina, sai itaallasest noorim Euroopa golfituuri turniirivõitja, kui Manassero teenis esikoha Valencias. Samuti on Manassero noorim golfar, kes pääsenud Mastersil kolmandale päevale. Nii oli praegune edu itaallasele neljas kategoorias „maailma noorim”.

Veel 2009. aasta suvel ütles Manassero pärast Briti amatööride võistluse võitmist, et vanemad tahavad, et ta lõpetaks kooli. Ta lubas, et hakkab profiks pärast keskkooli lõputunnistuse saamist, kuid see juhtunuks alles 2012. aasta kevadel. Ent sponsorid tundsid noormehe vastu juba sedavõrd suurt huvi, et raha võitis ka seekord hariduse – amatöörina poleks Manassero soodsatele lepingutele saanud alla kirjutada. Profiks sai Manassero 2010. aasta mais.

Golfi asjatundjate sõnul ei tunne Manassero kellegi vastu aukartust ning alistas julges stiilis ka match play MM-il Strickeri.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga