Mastersit juhivad avapäeva järel meistrid

0

Augustas 11. aprillil alanud kuulsaimat golfiturniiri Masters juhivad avapäeva järel Brooks Koepka ja Bryson DeChambeau tulemusega 66.

Koepka ei teinud ühtegi bogey’t ja lõi tagumisel üheksal neli birdie’t järjest. Tema viiest PGA võidust kolm on tulnud suurturniiridel. Mullu jäi Masters tal randmevigastuse tõttu vahele. Tänavuse Mastersi jaoks võttis jõusaali armastav Koepka kaalus järsult maha ja tema tervise pärast tunti juba veidi muret.

DeChambeau lõi üheksa birdie’t, aga ka kolm bogey’t. Tuul oli tugev, aga viimasel seitsmel rajal lõi ta kuus birdie’t. Ta pole varem Mastersil 60 sees tulemust löönud.

DeChambeau õppis ülikoolis füüsikat ja tundub Koepka vastand. DeChambeau on maailma edetabelis hetkel 6. kohal, Koepka 4. kohal. See on esimene kord, kui kaks 20. eluaastates ja esikuuikus mängijat ükskõik mis päeva järel suurturniiril esikohta jagavad.

Löögiga kaotab Phil Mickelson, kelle sõnul green’id on tavapärasest pehmemad ja aeglasemad. Mickelsoni avaüheksa möödus draamata, kuid Mastersi tagumine üheksa on teadupoolest legendaarne ja sealt tulid bogey’d.

Muru pehmust kirus ka Rory McIlroy (73), kes tunnistas, et tegi siiski ka ise vigu.

T4: Dustin Johnson. T11: Tiger Woods. T63: Justin Rose.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga