Mari Suursalu tutvustas telesaates „Suvestuudio“ Tiger Woodsi raamatut ja sai üllatuse osaliseks

0

Tallinna Televisiooni saates “Suvestuudios” käis golfitreener Mari Suursalu, kelle ajakirja Golf lugejad valisid parimaks golfitreeneriks.

Saatekülalisele tehti ajakirja toimetuse poolt koostöös “Suvestuudio” meeskonnaga stuudios ka üllatus. Mari sai ajakirja esindajalt Elviira Eessaarelt saate alguses klaasist auhinna.

Mari Suursalu käis saates rääkimas äsja ilmunud Tiger Woodsi elulooraamatust “Suur möödalask”, milles tippgolfari pikaaegne treener Hank Haney jutustab Woodsi eluperioodist aastatel 2004-2010, tuues päevavalgele ka tema eduloo varjukülgi.

Mari sõnul oli see aeg, mil maailma golfarid käisid võistlemas teise koha peale, sest esikoha saatus oli juba ette teada.

LEMMIKTREENERI HÄÄLETAMISTULEMUSED! 

Ajakiri Golf küsis veebruaris lugejatelt, kes on Eesti parim golfitreener. Et vastus leida, avaldati ajakirja kodulehel nimekiri 17 tuntuimast Eesti golfitreenerist, nende seas professionaalsed golfiõpetajad, instruktorid ja golfitutvustusi läbi viivad abitreenerid. Golfarid ja portaali lugejad said lemmikule hääle anda ja vaadata, kuidas on hinnatud teisi treenereid. Küsitlus pandi lukku 18. märtsil, kokku hääletati 648 korda.

Kohe hääletuse avapäeval said esimesena hääled kirja Rein Auväärt ja Mari Suursalu. Edaspidi jäigi Mari Suursalu kindlalt edetabelit juhtima, olles kokkuvõttes 26% ja 186 toetajahäälega lugejate lemmiktreener. Auväärse teise koha saavutas Gert Vesberg 17% ja 109 häälega, kolmandaks valiti Torel Neider (10%, 63 häält). Poodiumilt jäid välja Enrico Villo (9%, 59 häält), Paul Põhi (8%, 55 häält), Martin Toom (7%, 44 häält), Priit Jalasto (5%, 35 häält), Rein Auväärt, Maxime Chardon, Egeti Liiv, Valdek Apivala, Oliver Treufeldt, Egert Põldma, Carlos Kirtsi, Merilin Palm, Hanna-Maria Tammo ja Robert Weir.

Hääletusele reageeris ka Eesti PGA (Professional Golf Association), kes täpsustas sellega seoses treeneri mõistet. „Treener ei ole tiitel, vaid elukutse ja treeneri nimetuse väljateenimiseks tuleb omandada erialane haridus,ˮ selgitas Eesti PGA, kes vastavalt Eesti Golfi Liiduga sõlmitud kokkuleppele reguleerib golfiõpet Eestis.

„Hea spetsialist peab ennast pidevalt täiendama,“ lisas Eesti PGA. „Oluline on pidev praktiline tegevus. Golfi rahvusvahelistest regulatsioonidest lähtudes väljastatakse PGA Professionaali nimetus inimesele, kes on läbinud PGA golfitreenerite kooli. Täna ja ka tulevikus tohib golfitreeneriks nimetada vähemalt EKR 5. taseme kutsetunnistuse saanud inimest. Praegu väljastab EOK treenerite kutsetunnistusi järgmiselt: abitreener EKR 3. tase, nooremtreener EKR 4. tase, treener EKR 5. tase, vanemtreener EKR 6. tase ja meistertreener EKR 7. tase,” selgitas Eesti PGA.

„Soovisime, et nimekirjas oleksid nii professionaalid kui ka harrastustreenerid ja instruktorid – kõik, kes golfi Eestis juhendavad, sest kõik need inimesed annavad oma panuse, et golfimängu Eestis populaarsemaks muuta ning uusi golfimängijaid juurde tuua,” kommenteeris ajakirja Golf peatoimetaja Monika Kuzmina.

Palju õnne veel kord Mari Suursalule väärika tiitli puhul!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga