Margus Vilisoo – mees, kes pildistab golfi taevast

0
Foto: Margus Vilisoo

Foto: Margus Vilisoo

Fotograaf Margus Vilisoo tegeleb juba aastaid aerofotograafiaga, mis on tema suureks hobiks, kireks ja kutsumuseks. Oma lennuseiklustel tehtud ülesvõtted golfiradadest on MXM stuudiot pidava mehe sõnul ühed põnevamad maastikumustrid üldse.

Aerofotod avastas Margus siis, kui tegi oma elu esimesed lennureisid. Seda just siis, kui sattus igavusest uurima ja ära arvama, mida silm haarab. Profikaamerat tal sel ajal veel ei olnud, aga kui silma jäi midagi erilist, hakkas vähehaaval pihta.
Esimesed teadlikud ülesvõtted said tehtud Õllesummeril, kus pakuti lendu helikopteril – ostis selle, tegi mõned madalamad klõpsud ja süda oli võidetud.

Margusel on pildistamiskihu olnud veres poisiklutist saati ja ta teadvustas seda enesele juba kuue-seitsmeselt, kui istus järjekordselt vannitoas ilmutades. Fotopabereid kulus kilode viisi. Kasvuperioodil tuli vahele kõikvõimalikke põnevaid asju ning tegevus jäi mõneks ajaks soiku, kuid aastal 2000, kui sai oma esimese peegelkaamera, läks jälle asjaks.
Margus ei ole oma teadmisi omandanud koolis, kuid on läbinud ja läbib ka edaspidi koolitusi, kus koguda ja vahetada mõtteid ning omandada uusi nippe… Loe edasi ajakirjast Golf!

Tekst: Dagmar Reinolt

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga