Madelene Sagström õpetab bunkrist lööma

0

Madelene Sagströmi 2016. aasta Symetra Tour oli ajaloo edukamaid: 15 turniirilt kolm võitu ja 12 kohta esikümnes. LPGA Touri esimesel aastal lõpetas ta esikümnes neli korda. Ta oli eelmisel aastal liivamänguedukuselt 7. kohal (60,24 protsenti).

Esmalt õpetab ta Golf Digestis vana head bunkriasendit: „Jalad laiali, sügaval maas, kepp peab enne palli liiva puutuma. Seda kõike te teate. Minu jaoks on kõige tähtsam rütmi ja kiiruse tasakaal. Löök peab olema kiire, et liiva läbida, aga punnitamine võib lõhkuda rütmi.“

Järgmiseks järjepidevus. „Lööge paar bunkrilööki ja vaadake, millised jäljed jäävad. Olen kindel, et kõik on erinevad. Mina mõtlen alati laialisirutatud pöidla ja nimetissõrme vahemikule. Mu jäljed on pikemad, aga sellele keskendumine aitab,“ sõnab Sagström.

Kepilaba peab olema avatud kogu löögi vältel. Paljud amatöörid avavad laba löögi algul, aga ei vii nii lõpuni. Sagström soovitab kuiva trennina raputada wedge’i-labale liiva ja hoida seda seal hoovõtu lõpuni nii, et liiv lendaks üle õla ette. Kui liiva läheb enne üles jõudmist palju maha, pole laba järelikult eriti avatud.

Sagström kipub keppi liiga liiva lööma, aga tal on selle vastu harjutus. Ta asetab enda ja palli vahele liivale pikali reha, mis on suunatud veidi vasakule. Tema keha on paralleelselt rehaga, mitte sihtjoonega, ja ta ka sihib mööda rehajoont.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga