Lõuna-Koreas on Golfzone viis korda rohkem kui Starbuckse

0

Golfisimulaatoriettevõttel Golfzon on Lõuna-Koreas 5756 mängukohta ehk viis korda rohkem kui Starbucksil.

Endise Samsungi juhtivtöötaja loodud Golfzoni simulaatoritel mängiti mullu 46 riigis 56 miljonit ringi golfi ja Lõuna-Koreast sai esimene riik, kus sisegolfi mängiti välisgolfist enam, kirjutab Golf Digest. Välisgolf maksab Koreas 200 dollarit, tund sisegolfi – mille jooksul jõuab mängida 18 rada – 25 dollarit. Välisväljakule mahub 150 mängijat, siseväljak on piirideta.

Golfzon korraldab ligi 350 turniiri päevas. Parimad osalevad 10 turniiriga GTouril, mida näidatakse televisioonis ja kus aastas mängitakse välja 1,3 miljonit dollarit. Sama suur auhinnafond on naiste WGTouril, kuigi Korea naised on võitnud 14 suurturniiri meeste ühe vastu.

Kaks neist on võitnud So-yeon Ryu. Kui paljud lapsed hakkavad Lõuna-Koreas golfi mängima tänu vanematele, siis Ryu alustas 2. klassis sõbranna tõttu. Kui ta esmakordselt 18 rada mängis, lõi ta 132. Ta ei kujutanud ette, et algajal on nii raske alla 100 lüüa. Ryu hakkas profiks 17-aastaselt ja võitis kohe Korea LPGA turniir. Inimesed Lõuna-Koreas olid kadedad.

Ryu on hakanud vahel ka sõpradega simulaatoril mängimas käima, kuigi tunnistab, et pole selles eriti osav. „Pikamaalöögid on päris golfiga samad, aga puttamisel on hoopis teine tunnetus,“ räägib ta. Ryu räägib, et teda tuntakse vahel ka ära, aga kui golfiriideid pole, siis vähem. Kui ta on Inbee Parkiga, tuntakse tihti ära.

Ryu räägib, et kuna ta harjutab kõvasti, siis ta vahel teeb endale ka välja, kulutab raha ilusatele käekottidele.

Muide, Lõuna-Koreas on igasuguseid simulaatoreid: saab harrastada ka sisepesapalli ja sisekalapüüki. Heidad tamiilita ridva ja algorütmid otsustavad, kas kala jäi otsa või mitte.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga