Links Mastersi võitsid Cristofer Herman ja Anu Uuemõis

0

Cristofer Herman, EGCC Links Masters by Delux 2017 meesteklassi võitja
Foto: Urmas Kamdron

2017. aasta golfihooaja avavõistlus EGCC Links Masters by Delux peeti Jõelähtmes Stone Course väljakul, kus kokku kahes erinevas ühisstardis osales 85 mängijat. Faktiliselt oli tegu selle aasta teise võistlusega, kuna lumevaene talv andis võimaluse korraldada golfivõistlus ka aasta esimesel päeval.

Võistluse parima tulemuse tegi Eesti koondise kandidaat, EGCC liige Cristofer Herman, kes võttis meeste absoluutklassis võidu 75 löögiga. Stabiilsusega võitja küll silma hooaja alguses ei paistnud — kokku tegi Cristofer mängus 5 birdie`t, 7 pa i, 4 bogey`t ning 2 double bogey`t. Hooaeg algas võiduga ning kui vigu mängus vähemaks saada, siis võib oodata Cristoferilt loodetavasti sel aastal ka alla raja par`i võistlustulemusi. Sten

Erik Soo sai teise koha 77 löögiga ning kolmas oli klubi vanameister Stig Carlson 82 löögiga.
Naised mängisid HCP löögimängu ning siin võttis oma hooaja ja elu teise golfivõistluse võidu Anu Uuemõis 74 netolöögiga ühelöögilise paremusega Anneli Eskeni ees. Kolmas oli Margarita Ross 76 netolöögiga.

Mehed mängutasemega 9,5-18,4 mängisid samuti HCP löögimängu ning ülivõimas võit kuulus Niitvälja golfiklubi esindajale Markus Mandalale, kes sai tulemuseks 66 lööki ehk -6! Oma võidukõnes mainis Markus, et varu jäi ka veel sisse — ta tegi mitmeid kolmeputi griine, ühe palli lõi auti ja nipet-näpet oli veel parandamisruumi. Arvestades senini toimunud arengut ning brutotulemust 80 lööki Markuselt pühapäeval, siis on oodata ka siin loodetavasti hooajalt palju eredaid tulemusi.

Järgmised kolm mängijat ületasid samuti enda mängutaset ja said netotulemuseks -1, kõrgema koha lõpp-protokollis määras parem HCP ning sellega sai teise koha Vello Kahro ja kolmanda Harly Soppe, neljandaks jäi sedapuhku sama tulemusega hommikupoole mänginud Karl Mikk.

Üle 18,5 HCP’ga golfarid mängisid nii naiste- kui meesteklassis punktimängu ja siin läks meeste hulgas võit Tõnu Ehrpaisile Saaremaa golfiklubist 39 punktiga, Henry Mägi oli 37 punktiga teine ning Roman Krutsinkin 34 punktiga kolmas.

Naiste punktimängus võttis võidu suurepärase tulemuse 41 punktiga Rae golfiklubi mängija Jana Raudvere, teiseks jäi 40 punktiga Linda Kahro ja kolmas oli 37 punktiga Ülle Ehrpais.

Mängijad tänasid oma võitude eest loomulikult ilusat ilma ja häid mängukaaslasi, häid sõnu jätkus ka väljaku kohta, mis on mängijate hinnangul aprilli alguse seisuga üks parimatest, mida EGCC-s alustatud 13. hooaja jooksul on nähtud. Võistluse peasponsori Deluxi poolt olid kõikidele osavõtjatele kingituseks padjad, lisaks mahtus auhinnakotti ka Australian Goldi tooteid ning loositi välja osavõtjate hulgas kaks majutuspaketti Kõue Mõisa sviidis koos romantilise õhtusöögiga.

Järgmine võistlus toimub juba Sea Course avamise puhul 27. aprillil, kuhu on kutsutud kõik EGCC klubi- ja kandidaatliikmed. Külalisvõistlejad saavad ennast Golfoxis panna kirja ka juba mai alguses alustavale K-rauta HCP löögimängusarjale ning liikmetele algab 15. mail üks olulisemaid võistlusi — klubi rajamängu meistrivõistlused.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga