Kui palju saab kaasaegne tehnoloogia aidata sportlasel oma potentsiaali näha ja tasakaalu leida?

0

On teada tõsiasi, et kuigi sport on tervise alus, maadleb iga sportlane valude ja vigastustega ning erandiks pole ka golfimängijad. Peale selle on iga mis tahes spordiala harrastaja lihtne inimene oma hingeliste ja vaimsete probleemidega, mis võivad takistada oma alal edu saavutada. Et olla väljakul vaba kõigist segavatest faktoritest, võib kasulik olla teraapia läbitegemine kaasaegse TimeWaver tehnoloogia abil, mis leiab sportlase probleemide alged tema infoväljast, näitab hetkeseisu ja potentsiaali ning viib seisundi tasakaalu. Seda, millist kasu saab aktiivne inimene TimeWaver tehnoloogiat kasutades, tutvustab terapeut Liis Kuurme.

Terapeut Liis Kuurme ja Ott Kiivikas

Milline näeb välja töö sportlase heaks terapeudi ja TimeWaveriga? On see ühekordne visiit või pikem protsess? 

Sportlaste analüüsimisel TimeWaveriga lähtume kindlasti sellest, mis on hetkeolukord − mis on nii-öelda akuutsed teemad. Loomulikult nõuab see sügavamat eellugu ja tutvumist. Kui aga sportlane pöördub meie poole mõne füüsilise sümptomiga, näiteks valu, saame keskenduda kõigepealt sellele. Selleks kasutan TimeWaver Frequency seadet, mis on sisuliselt mikrovoolu teraapia. Sellega viiakse keha rakkude pingesagedus õigele ehk tervislikule tasandile. Klient hoiab umbes ühe tunni jooksul käes kaht elektroodi ning kuulab samal ajal deltasagedusi, et kehas toimuvad tervenemisprotsessid kiiremini toimuksid. Tihtipeale leiab näiteks akuutne valu ühe seansiga juba lahenduse, kuid sügavamate ja krooniliste haiguste puhul on vaja seanssi korrata vastavalt vajadusele.

Kuna TimeWaver otsib üles siiski valule eelnenud juurpõhjuse, mis enamasti tuleneb psühho-emotsionaalsest ebakõlast, siis see on teine samm, kuidas edasi liikuda. Esmakohtumisel skaneeritakse inimese info TimeWaverisse ja algab töö. See tähendab, et esimese 2-tunnise kohtumise käigus vaatame üle sportlase hetkeseisu. Mitte füüsilisel, vaid infovälja tasandil. Räägime ja selgitame, kuidas on infoväli ja füüsiline keha omavahel seotud, mida üldse tähendab mõiste infovälja meditsiin jne. Kui klient on näinud oma potentsiaali ja selle kasutamist juba ekraanil ning oleme analüüsinud meridiaanide olukorda, saab edasi liikuda täpsustavate analüüside juurde. See hõlmab tihtipeale organite ja organisüsteemide energeetilise olukorra vaatlemist ja juurpõhjuste leidmist.

Kliendi, ka sportlase jaoks on sellised kohtumised esimeseks sammuks enese aitamise protsessis, kus piltlikult lükkame lumepalli veerema ning nüüd on iga inimese enda otsustada ja teha, kuhu poole see pall veereb, kui kiiresti jne. Vastutuse võtab igaüks ise ja sellest sõltub ka teraapia silmnähtav tulemus!

Kas ja kuidas saab sportlasele TimeWaveri abil õiget suunda kätte juhatada või plaani koostada? 

Õige suund on individuaalne. Oluline on, et sportlane saaks siiski aru, mis on suurem pilt, kuhu ta liikumas on ja mis on tema eesmärk. Alles siis saab keskenduda pisiasjadele. Kui sportliku saavutuse eesmärk on inimese tegeliku elueesmärgiga väga suures vastuolus ehk süda ja mõistus räägivad erinevat keelt, on kõigepealt vaja aru saada, miks ta sellise olukorra on valinud. Niisiis, esmalt tuvastame selle, kui palju sportlane oma potentsiaali kasutab, ja kui ei kasuta, siis miks? Terapeut ja sportlane vestlevad seansi ajal usalduslikult ning sellal loeb terapeut erinevate energiatasemete ja andmebaaside vastuste seast välja juurpõhjused, mis on sportlast mõjutanud. Mida selle teadmisega edasi teha? Esmalt tuleb seda tunnistada ja aktsepteerida. Sealt edasi on antud roheline tuli ka kõigele ülejäänule − terapeut annab soovitused isiklikuks sisemiseks arenguks, tegevuskavasse lülitatakse ka erinevad vaimsed praktikad jmt.

Plaan kujuneb vastavalt sellele, kui hästi sportlane reageerib infole, mida TimeWaver talle on näidanud. Kuna peale esimest kohtumist antakse kuu aja jooksul terapeudile tagasisidet ning võnked tasakaalustuvad üle infovälja, siis peale selle perioodi lõppu on võimalik üle vaadata, kuidas olukord on muutunud ja mida edasi annab teha.

Kui golfimängija esitab küsimuse, mida peaksin muutma, et mu golfimäng paraneks, kui suur on tõenäosus, et saate sellele küsimusele vastata? 

Vastata saab alati. Sõltub küsijast. Kui tegemist on tehnilise või füüsilise teemaga, pole meil jagada häid näpunäiteid selle kohta, kuidas hoida oma kätt, keha või jalgu ühel või teisel moel. Küll aga saame anda toetuse psühholoogilisel tasandil. Eks sportlaste puhul räägitakse ikka, et kõik algab peast. Täpselt nii ongi. Ja mitte ainult sportlaste puhul. See kehtib meie kõigi kohta. Minu juurde on tuldud ka küsimusega, mida ma peaksin muutma, et paremini eluga hakkama saada, või kooliga, õpingutega, armastusega jne. TimeWaver näitab taas hetkeseisu ja selle, kui palju on veel kasutamata potentsiaali ning mis laadi potentsiaal see on.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga