Kui ajakirjanik end heaks mängijaks peab

0

Golf Monthly UK ajakirjanik Joel Tadman räägib, et ta sai kiiresti aru, kui palju isegi keskpärane golfiproff on parem golfiajakirjanikust.

Ta osales EuroPro Touri avaürituse Motocaddy Mastersi Pro-Amil, kus 155 mängijat võistlesid tagasihoidliku 10 000-naelase esikoha pärast. Üks neist, Hull Golf Clubi Steve Robins, kaks aastat proff olnud mängija, kelle händikäp on +5 ja kes eelmisel aastal sai 2. koha, lubas oma tegemisi jälgida.

Joelile ei avaldanud muljet mitte ainult Steve’i löögid, vaid ka tema vankumatult professionaalne suhtumine. Oli palju radu, kus oleks võinud kasutada driver’it, Steve aga valis enamasti raua ja tegi kerged par’id sellal, kui Joel vaeva nägi.

Samuti eristas Steve’i Joelist see, et Steve ei teinud ühtegi päris halba lööki. Asi on kindlasti ka tehnikas, aga Steve harjutab palju. Tulemus +1 valmistas Steve’ile sellise pettumuse, et ta läks pärast seda harjutama ja tuli alles pärast trenni Joeliga baariga jooma. Vabal päeval harjutab ta kaheksa tundi.

Kolmas asi, mida Joel märkas, oli Steve’i lähimäng. See oli jumalik. Steve rõhutas tihti, kui oluline on treenida lööke, mis on lühemad kui 30 meetrit.

Steve rääkis ka varjamata oma karjäärist ja sellisel tasemel mängimisest: rahalised raskused, alahinnatus, autodes magavad mängijad ja nii edasi.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga