Koepka ja DJ treener õpetab

0

Foto: Shutterstock

Matthew Rudy, kes treenib teiste seas Brooks Koepkat ja Dustin Johnsonit, räägib Golf Digestile, kuidas paremini mängida.

Rudy soovitab kindlasti kasutada mingit statistikamasinat nõrkuste tuvastamiseks. Kahjuks arvavad paljud, et enim harjutamist vajab mäng driver’iga. Konkreetse plaanita harjutamine oskust ei paranda. Profid alustavad treeningut pehmete pitch-löökidega. Nad harjutavad puhast kontakti. Pärast seda võiks harjutada pikema kepiga, taas peaaegu aegluubis löökidega. Selleks ajaks, kui driver’i pihku võtate, on keha juba soe.

Headel harjutusväljakutel on märklauad, mille abil võib lööke visualiseerida, kuid te saate märklauad seada ka ise. Astuge pallist otse 10 sammu kaugusele ja lööge maasse kepp. Teine kepp pange sellest kolm sammu paremale ja kolmas kolm sammu vasemale. Nüüd saate harjutada igasuguseid lööke. Kui soovite treenida fade’i, alustage löömist vasema värava keskelt, draw’ jaoks tehke vastupidi.

Te näete, kuidas võrdlemisi väikest kasvu Justin Thomas lüües peaaegu kingadest välja lendab ja soovite teha sama. Kui te pole aga maailmaklassi talent, peate võimalikult maadligi püsima. Kui lasete tasakaalul kanduda vasakule jalale, kerkib parem liiga vara ja te ei taba palli kepilaba keskosaga. Bubba Watson suudab lüüa jalgade asetusest hoolimata, teie katsuge hoida vasak kand maas.

Arvatakse, et mida tugevamini lüüa, seda kaugemale pall lendab. Tegelikult on olulisem täpsus. Brooks Koepka ja Dustin Johnson löövad väga kiiresti, kuid tabavad ka pidevalt laba keskosaga. Unustage monitorid ja pihustage labale midagi, mis jätab palli puutudes jälje. Täpsus lisab rohkem kaugust kui võimsusega võidetavad 5 lisakilomeetrit tunnis.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga