Kes võidab Mastersi?

0

Aasta esimese suurturniirini on jäänud loetud päevad ning kindlasti on golfifännide seas tõstatunud küsimus – kes tõmbab selga rohelise pintsaku, mille taskus on tšekk 1,9 miljonile dollarile? Kas keegi vanameistritest, kes on saanud eluaegse pääsme turniirile, mõni uustulnuk või hoopis keegi praegustest tippudest? Ennustamine on väidetavalt tänamatu töö, kuid hea ettevalmistusega võib see siiski tulu tuua. Seepärast vaatamegi üle kihlveokontori Paf.com ukse, et näha, keda pakutakse soosikuteks ja kellele ja kuidas võiks panustada.

Kui valida vaid üks

Kõige lihtsam küsimus on loomulikult kes võidab, kuid vastata on sellele ehk kõige keerulisem. Selgeid favoriite pole, kuid koefitsientide järgi on kolm esimest Rory McIlroy, Dustin Johnson ja Jordan Spieth. Kõigi puhul on koefitsiendiks 12,5. See tähendab, et neile panustades saab võidu korral oma panuse tagasi 12,5-kordselt.

McIlroy on tagasi pikemalt vigastuspausilt ning on näidanud head mängu võites Arnold Palmer Invitational võistluse ning olles European Touril kolmas Abu Dhabis jaanuari lõpus ja teisel kohal Dubais vaid nädal hiljem.

Jordan Spieth – neli top-10 tulemust sellel hooajal ning jagatud kolmas koht nädalavahetusel peetud Houston Openilt, mis valmistati ette võimalikult Augusta sarnaselt (nt griinide kiirus), on head märgid. Samas tuleb silmas pidada, et puttamine on Spiethi puhul ohu kohaks – 185. koht puttamise edetabelis.

Kolmikule järgneb Justin Thomas, koef 13,0. FedEx Cup’i edetabeli liider on sel hooajal saanud kirja kaks võitu – esimese CJ Cup’ilt Koreast ning teise Honda Classicult. Viimasele võidule järgnesid WGC Mehhiko turniiri teine koht ning neljas positsioon WGC Match Play’lt. Eelmisel hooajal aasta mängijaks valitud mees on Augustal kaks korda võistelnud, sel korral võiks juba olla potentsiaali võiduks. Samas tuleb olla ettevaatlik, sest Thomas põles läbi viimasel WGC-l. Põhjuseks see, et mõtted polnud mitte mängul vaid sellel, mis tunne oleks olla maailma edetabeli liider. Nende mõtetega ta poolfinaali Bubba Watsonile ka kaotas. Ja alla 70 löögi pole ta ka Augustas suutnud teha.

Edasi järgneb plejaad golfareid, kelle seas ka come-backi teinud Tiger Woods koefiga 16,0. Woodsi tulemused on suurepärased, arvestades pikka võistluspausi. Viimaselt kuuelt turniirilt 3 top-10 kohta, meeletu toetus publikult, keskmise tulemuse põhjal hooaja paremuselt 5. mees ja mis kõige olulisem – kogemustepagas Augusta väljakult.

Millistest panustest Mastersi puhul hoiduda?

Statistikat tasub teatud piirini usaldada ja selle põhjal tuleks eemale hoida uustulnukatest. Vaid korra Mastersi ajaloos on uustulnuk saanud selga rohelise pintsaku. Seega kui nt India golfar Shubhankar Sharma võib tunduda arvestatav valik oma sel hooajal saadud kahe võiduga European Touri sarjas (Maybank Championship ja Joburg Open) ja Race to Dubai edetabeli liidrina, siis statistikale tuginedes võiks ta pigem eemale jätta. Isegi kui võidukoefitsient 101,0 võib ahvatlev tunduda. Pigem siis juba valida ennustamiseks parima debütandi kategooria ning leida sealt omale sobiv mängija.

Vähem riske

Kui võitja ennustamine golfi suurturniiril pole kergeimate ülesannete killast ja soovi riskida või panusega oma lemmikut toetada pole, siis tasub pilgud pöörata hoopis lõpupositsiooni ennustustele, kus saab panuse teha sellele, kas mängija jõuab top-5, top-10 või näiteks top-30 hulka või kas läbib cuti. Näiteks Rory McIlroy lõpptulemus 10 parema seas on koefitsiendiga 2,25 või Tiger Woods top-20 hulgas koefiga 1,57. Tundub mõistlik valik.

Samuti on võimalus valida erinevate paaride vahel – kas parema koha saab, kas Jason Day või Rickie Fowler, Garcia või Rahm jne. Või hoopis ennustada, kes on parim austraallane või parim mängija Aasiast?

Ja nagu ikka – kõiki mune ei tasu ühte korvi panna ning enne turniiri oma panustamise eelarvet sirgeks lüüa. Mõistlik ennustaja vaatab esimese ringi tulemused ära ja teeb seejärel oma järgmised valikud, et vähendada riske.

Kõik Mastersi koefitsiendid leiab Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga