Kes paneb selga rohelise pintsaku?

0

Aasta esimene suurturniir on ukse ees ja igal tõsisel golfifännil on õhus küsimus – kes paneb nädala lõpus selga rohelise pintsaku, mille taskus on tšekk ligi 2 miljonile dollarile ja kes jääb teiseks ning peab leppima “kõigest” miljoniga? On see keegi vanadest tegijatest, kes on saanud eluaegse pääsme turniirile, mõni amatöör või keegi praegustest tippmängijatest? Ennustamine on väidetavalt tänamatu töö, kuid hea ettevalmistusega võib see siiski tulu tuua. Seepärast vaatamegi üle kihlveokontori Paf.com ukse, et näha, keda pakutakse soosikuteks ning kellele ja kuidas võiks panustada.

Üks ja ainus võitja

Kõige lihtsam küsimus on loomulikult kes võidab, kuid vastata on sellele kõige keerulisem. Selgeid favoriite on golfis keeruline välja tuua, kuid üks on kindel, see väljak nõuab kogemust. Kui eelmisel aastal oli esikolmiku koefitsientide vahe olematu (kõigil 12,5), siis sel aastal on teistest veidi ees Rory McIlroy (Paf.com koef 8,00), kellel roheline pintsak veel puudub.

McIlroy on aastat suurepäraselt alustanud – 7 korda on ta lõpetanud top-10 hulgas, sh Players’i esikoht. Mastersil ei ole Rory ennast just tugevaimast küljest näidanud. Meenub 2011. aasta viimase ringi fopaa, kus ta neljalöögilise liidripositsooni lõpuks sama suureks kaotuseks vormistas. Ka eelmisel aastal ei suutnud ta viimasel mängupäeval oma tulemust parandada. Seega võib-olla oleks siin mõistlikum hoopis panustada tema top-5 kohale koefitsiendiga 2.75.

Teist kohta pakub Paf Dustin Johnsonile (koef. 10,0). Johnson on sel aastal taskusse pistnud võidu Saudi turniiril ning WGC Mehhiko võistlusel ja hoiab WGRi teist kohta ning FedEx Cupi edetabelis kümnendat positsiooni. Viimaselt kolmelt Mastersilt on tal ette näidata 3 esikümne kohta ja miks mitte võtta valikusse ka selle aasta Mastersi top-10 koht koefitsiendiga 2,10.

Kolmas koht peaks analüütikute hinnangul kuuluma Justin Rose’ile, kes on maailma edetabelis (WGR) esikohal. Sel aastal on Rose’il ette näidata esikoht Farmers Insurance turniirilt. Mastersit ta veel võitnud pole, kuid on olnud võidule väga lähedal (2015. ja 2017. aastal teine koht). Võidukoefitsiendiks tema puhul 13,0.

Üle ja ümber ei saa golfi puhul ka Tiger Woodsist. Tema puhul on võidukoef 15, top-5 koef 4,50 ja top-10 koef 2,64. Väljakut tunneb ta hästi ning vorm on samuti paranemas.

Vähem riske

Kui võitja ennustamine golfi suurturniiril pole kergeimate ülesannete killast ja soovi riskida või panusega oma lemmikut toetada pole, siis tasub pilgud pöörata hoopis lõpupositsiooni ennustustele, kus saab panuse teha sellele, kas mängija jõuab top-5, top-10 või näiteks top-30 hulka või kas läbib cuti. Näiteks Kiradech Aphibarnrat ei läbi cut’i koefiga 2.75 võib tunduda ju mõistlik valik.

Samuti on võimalus valida erinevate paaride vahel – kas parema koha saab, kas Tiger Woord või Justin Rose, Jon Rahm või Justin Thomas jne. Võib muidugi ennustada ka seda, millise marginaaliga turniir võidetakse (1 või 2 löögiga) või milline on võitja lõpptulemus. Ja ka HIO löömisele saab panuse teha (sel aastal koef 1.60).

Ja nagu ikka – kõiki mune ei tasu ühte korvi panna ning enne turniiri oma panustamise eelarvet sirgeks lüüa. Mõistlik ennustaja vaatab esimese ringi tulemused ära ja teeb seejärel oma järgmised valikud, et vähendada riske.

Kõik Mastersi koefitsiendid leiab Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga