Kes kuuluvad Team 2020 selle aasta kooseisu?

0

Sander Aadusaar

Kui rääkida Eesti golfi arengust ja tulevikuväljavaadetest, siis märgitakse viimastel aastatel suure lootusena Team 2020. Mis on Team 2020?

Eesti Golfi Liidu tulevikuprojekt Team 2020 on Eesti golfimängijate ettevalmistusprogramm suurteks tiitlivõistlusteks ja Tōkyō suveolümpiamängudeks, kirjutas ajakiri Golf viimases paberväljaandes.

Team 2020 eesmärk on, et vähemalt üks Eesti golfimängija jõuaks Tokyo suveolümpia-mängudele aastal 2020. See eeldab Euroopa tippu jõudmist. Team 2020 programmi viib ellu peatreener, kelleks on hetkel golfiprofessionaal Timo Karvinen, kes vastutab kolme grupi tiitlivõistlusteks ettevalmistamise eest ning sõidab koos sportlastega programmis olevatele tiitlivõistlustele, et tagada parim võimalik tulemus. Peatreeneril on parim ülevaade kõigist sportlastest ja ta teeb koostööd klubide pro’dega.

2017. aastat alustas Team 2020 järgmises koosseisus: Mark Suursalu, Sander Aadusaar, Marten Palm, Mattias Varjun, Joonas Juan Turba, Carl Enn Hellat, Markus Varjun, Timo Raukas, Kevin Jegers, Aaron Kobin, Ralf Põldoja, Richard Teder ja Anete Liis Adul.

„See ei tähenda, et nimekiri on kivisse raiutud ja kedagi uut ei võeta. Team2020 on platvorm kõigile, kellel on soov ja motivatsioon ennast golfis edasi viia. Uksed on alati kõigile avatud,” selgitas Eesti Golfi Liidu endine peasekretäri kohusetäitja Eero Mikk. „Ühe suure muudatusena liitus Team2020-ga Mark Suursalu. Kuigi EGL on amatöörmängijate ühendus, ei tohi me ära unustada meie pro’sid, kellele nooremad vaatavad alt üles. Timo Karvinen tõi hea näite Soomest, kus Mikko Ilonen tuleb noorte treeninglaagritesse, mängib nendega koos jalg- ja võrkpalli, treenib nendega golfiväljakul ning räägib noortele oma elust. Et noortel oleksid iidolid ja eesmärgid, mille poole tulevikus pürgida.”

Eesti Golfi Liidu missiooni sõnastus oli viimastel aastatel selge – olla golfi eestvedaja Eestis ning eesmärk on viia golf seitsme enim harrastatava spordiala hulka, mis tähendaks 10 000 golfimängijat. Millised on aga uute Eesti Golfi Liidu juhtide eesmärgid? Loodame, et peagi saame vahendada lugejatele uute juhtide eesmärke.

Artikkel ilmus ajakirja Golf viimases numbris. 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga