Kellele panustada US Openil?

0

Fotod: U.S Open Championship, Shutterstock

Kuigi spordimaailm elab valdavalt jalgpalli MMi ootuses, siis golfisõprade meeli erutab kindlasti sama palju ka peagi algav aasta teine suurturniir – US Open. Tippudest pakatav turniir kruvib pinget kindlasti kuni viimase mänguringi viimaste gruppideni ja toidab fänne ekraanide ees hiliste õhtutundideni.

Kihlveokontorid on oma arvutused juba teinud ning hulk erinevaid võimalusi panustamiseks on n.ö turule toodud. Vaatame ennustusportaali Paf.com näitel, keda favoriitideks peetakse ja millised võimalused panustamiseks on.

Dustin Johnson

Võitjaks pakutakse Dustin Johnsonit (koef. 8.00 – panustades 1€ tema võidule makstakse õige tulemuse korral tagasi 8€). FedEx Cupi edetabeli teine mees on sel aastal võitnud 2 turniiri, top 10 seas on olnud 7 korral ja seega arvestatav kandidaat. Järgnevad kaks Justinit – Rose ja Thomas ning Rory McIlroy, kõigi koefitsiendiks 17.0.

Rory McIlroy

Lisaks võitja ennustamisele on võimalus valida omale ka erinevate mängijate vastasseisud (n.ö head-to-head) ja ennustada, kes parema koha saab. Näiteks Jon Rahmi ja Rickie Fowleri duellis peetakse kergeks soosikuks Fowlerit (koef. 1.91 vs 1.95, viigi korral koef aga 19.0). Kes tunneb, et mängijatele panustamine on riskantne, võib ennustada, mitme löögiga turniiri võitja teise koha omanikku edastab või panustada hoopis turniiri lõppemisele play-offiga. Igatahes on valik suur ning sobiva panustamisvõimaluse leiab nii riskija kui ka kindlapeale minev golfisõber.

Rickie Fowler

Mida pakuvad golfiportaalid?

Enne panustamist tasub kindlasti teha ka kodutööd ning uurida, mida pakuvad eksperdid, kes turniire, statistikat ja mängijaid hästi teavad. Mõned väljavõtted suurematest portaalidest:

Pga.com eksperdid on valinud võitjaks Justin Rose’i (Pafis on tema võidu koef. 17.0, top-10 koef. on 2.88). Shinnecock Hillsi väljak on raske ning see eeldab võitmiseks kõikide mänguelementide perfektset valdamist. Ja Justin Rose’il peaks kõik paigas olema. Peale 2013. aasta US Openi võitu on ta viiel korral jõudnud suurturniiridel top-10 hulka. Rose’i vorm on sel aastal hea. Kui 2016-2017 jäi tal võidurõõm tundmata, siis sel aastal on ta juba kaks turniirivõitu omale tasku pistnud.

Golf-Monthly on valinud välja viis mängijat, kellele võiks panustada. Need on valitsev US Openi võitja Brooks Koepka, Alex Noren, Webb Simpson, Tyrrell Hatton ja Ian Poulter. Koepka (võidukoef. 23.0) on peale vigastust tulemas tagasi suurde mängu ja on näidanud head minekut lõpetades kaks turniiri esikümnes ning jagades 11. kohta Playersil. Tal on head avalöögid, mis peaksid olema abiks sellel pikal väljakul. Rootslast Noreni (Pafi top-5 koef. 11.0) peetakse heaks valikuks tänu kindlatele raualöökidele ja maagilisele lähimängule. Ta on sel hooajal lõpetanud kolmel korral turniiri esikolmikus.

Golf.com leht toimetuse töötajad pakuvad oma soosikuteks kõige sagedamini Justin Rose’i (top-5 seas lõpetamine toob Pafis panuse tagasi 5-kordselt). Peamise mõjutava faktorina tuuakse välja tema hooaja stabiilselt head vormi ning head rauamängu, mis on abiks Shinnecock Hillsi väikestel griinidel.

Kõik US Openi koefitsiendid leiab Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga