Kellele panustada PGA Championshipil?

0

Rory McIlroy
Foto: Shutterstock

Aasta viimane major on ees ning mängijad on valmis USA-s Missouri osariigis Bellerive Country Clubis, et näidata oma oskusi PGA Championshipil. Ja neil peab olema mida näidata, sest käib tihe rebimine nii FedEx Cupi kui ka Race to Dubai punktide eest ning loomulikult ka Ryder Cup’i kohtade pärast. Ja publikul on mida vaadata, sest golfitipud on kohal ning loositud veel ka unistuste flaitidesse. Neljapäeval kl 16:23 Eesti aja järgi stardib näiteks trio Rory McIlroy, Justin Thomas ja Tiger Woods – mehed, kellele kuulub viimasest 20-st PGA meistritiitlist 7 ja kelle seas on valitsev PGA meister ning ka nädalavahetusel lõppenud WGC Bridgestone Invitationali võitja.

Kuidas läks The Openi ennustustega?

Enne kui viskame pilgu selle turniiri ennustustele, vaatame, kuidas läksid meie valitud prognoosid The Openi osas. Tookord tõstsime esile Dustin Johnsoni, Justin Rose’i, Rickie Fowleri ja Rory McIlroy top-10 koefid (vahemikus 2.5-3.0). See oleks olnud edukas valik, sest teinuks me neile kõigile näiteks 10-eurosed panused, oleks 40-st eurost saanud peale turniiri 57 eurot. Golf.com portaal tõstis esile Xander Schauffele nime ja Paf.com pakkus sobivaks ennustuseks taas top-10 koha, mis oleks panuse tagasi toonud 10-kordselt. Vähem riskialtidele soovitasime panustada cuti läbimisele ning kõik kolm pakutud nime (Aphibarnrat, Woods ja Mickelson) seda ka tegid.

Panused PGA Championshipile

Tulles tagasi eelpoolmainitud trio McIlroy, Woods, Thomas juurde, pakub ennustusportaal paf.com nende meeste turniirikoefitsientideks näiteks selliseid valikuid: McIlroy koht top-5 seas – 4.50, Justin Thomas top-10 seas 2.88 ning panustades Tiger Woodsi top-20 kohale saaks panuse tagasi 2.38-kordselt.

Golf.com ajakirjanikud toovad samuti enam kui ühel korral esile nimetatud kolmiku. Lisaks sellele jäävad silma ka Bubba Watsoni ja Tony Finau nimed. Võitjaks neid ei julgeks pakkuda, kuid Watsoni top-20 koht koefitseindiga 3.50 või Finau top-10 5.50 ei ole halvad “hinnasildid”. Finau lõpetas The Openi jagatud 9. kohaga, US Openil oli ta viies ning lisaks veel 5 top-10 kohta sel hooajal.

Golf-Monthly ekspertide pakkumistest võiks aga välja valida paar musta hobust. Luke List on sel hooajal saanud kirja viis top-10 tulemust ning kui tal isegi nii hästi ei lähe ja ta lõpetab 20 parema seas, siis koefitsient 5.00 võib olla isegi riskimist väärt. Ja veel mustem hobune oleks Beau Hossler. Temal on ette näidata 3 top-10 kohta (nendest kaks teist kohta) ja kahekümne parema seas lõpetamine tooks vastava panuse Paf.com lehel tagasi 8,5-kordselt.

Kui konkreetsed mängijad panustamisest kõrvale jätta, siis võiks vaadata ka võidumarginaali ennustusi. Tõenäosust, et turniir võidetakse kahe löögiga või see läheb play-offi, hinnatakse võrdselt koefiga 4.50. Panustada saab ka sellele, mis tulemuse teeb võitja 72. rajal (pari koef on 1.44, birdie aga 6.00). Hole-in-one’i tõenäosus turniiril on 50-50 ning koefitsiendiks 1.85.

Loodetavasti tuleb põnev turniir ning väike panus oma lemmikule kruvib kindlasti pinget!

Kõik PGA Championshipi koefitsiendid leiab Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga