Kellele panustada The Openil?

0

Fotod: Carnoustie golf course

Jalgpalli MM on möödanik ja spordisõbrad saavad keskenduda teistele aladele. Igatahes on maailma golfiparemik kogunenud Šotimaale Carnoustie väljakule, et jagada omavahel ära üle 7 miljoni naelsterlingi ning selgitada, kes saab pea kohale tõsta ihaldatud karika – The Claret Jug’i.

Kihlveokontorid on ka oma arvutused juba teinud ning hulk erinevaid võimalusi panustamiseks ja pinge kruvimiseks on valmis. Seega vaatame taas ennustusportaali Paf.com näitel, keda favoriitideks peetakse ja millised võimalused panustamiseks on.

Kõrgeima asetusega on FedExCup edetabeli liider Dustin Johnson (koef. 12.0, ehk ühele neist panustades ja võites saab panuse tagasi 12-kordselt). Talle järgneb Justin Rose (koef. 15.0) ning seejärel noorhärrad Fowler ja McIlroy 17-ga. Seda, et need neli mängijat lõpetavad kümne parima seas, hinnatakse koefitsientidega vahemikus 2,50 – 3,0.

Mida ennustavad golfiportaalid?

Kuu aega tagasi heitsime pilgu erinevate golfiportaalide ennustustele ja analüüsidele, et olla abiks panuste tegemisel. Kokkuvõttes võib öelda, et parimad pakkumised tegi Golf-Monthly, kes pakkus võimalikuks võitjaks tiitlikaitsja Koepkat.

The Openi ennustustes on nende eksperdid jätnud eelpoolmainitud nimedest sõelale vaid Fowleri. Tema kasuks räägivad hea vorm – viimaselt neljalt võistluselt on ette näidata 4 top-20 kohta, talle meeldivad links-tüüpi väljakud, ta on Openil olnud kaks korda 5 parema seas. Fowlerile lisaks on valikusse jäänud taas Tyrrell Hatton (Paf.com koef. on 41,0) ja Alex Noren (koef. 34,0). N.ö üllatusesinejana tuuakse välja Matthew Southgate, kelle võit oleks ennustajatele väiksematsorti jackpot (koef. 201). Kahe viimase aasta top-12 kohad The Openil teevad selle linksi eksperdi ahvatlevaks riskivõtmise kohaks.

Golf.com

Ka Golf.com toimetusele on teiste seas sõelale jäänud Johnson, Fowler ja Rose. Lisaks mainitakse paaril korral ka Tommy Fleetwoodi nime, kes tegi US Openi viimases ringis 63 lööki ning kelle käes on ka Carnoustie rajarekord, samuti 63 löögiga. Samas tuleb meeles pidada, et rada on nüüd, südasuvel, oluliselt erinev sügisesest pehmemast rajast. Välja tuuakse ka Mastersi võitja Patrick Reed (top-10 koef. 5,00), kes on viimastel suurturniiridel saanud väga kõrgeid kohti ning kes suudab sellisel tasemel võistlustel oma parimat mängu näidata. Võimalikest üllatajatest pakutakse aga näiteks Xander Schauffelet (võidukoef. 101,0 ja top-10 koef 10,0). Ta on lõpetanud sel aastal neljal korral top-10 seas (sh 6. koht US Openil) ja on kindlasti võimeline esikümnes lõpetama.

Pga.com

Hooaja eel pakkus Pga.com toimetus võitjaks Sergio Garciat ja kuni aprillini võis seda adekvaatseks pakkumiseks lugeda, kuid sealt edasi on 5 turniiril kuuest tulnud missed-cut. Samas on The Open olnud tema üks parimad suurturniire. 10 korral on ta lõpetanud top-10 seas ning kui tal see sel aastal ka õnnestub, siis võiks temale tehtud panuse saada tagasi 4,5-kordselt.

Nagu ikka on lisaks võitja ja koha ennustamisele võimalik teha panuseid näiteks cut-i läbimisele: Kiradech Aphibarnrat – koef. 1.50, Tiger Woods – koef. 1.28, Phil Mickelson 1.33 või siis hoopis leida meelepärane Jaapani, Iiri või Austraalia tippmängija, kellele oma kaasmaalaste võrdluses panustada.

Kõik The Openi koefitsiendid leiab Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga