KAKS KANGET! Teet ja Kristjan pidasid Kagu-Aasias reisides maha oma golfiturniiri

1

Praegu telekanalil Kanal2 linastuvas reisisaates “Kaks kanget kagu-Aasia” jõudsid matkamehed Teet Margna ja Kristjan Jõekalda neljapäevases osas Taimaa Hua Hini kuurortlinnas klubi Black Mountain Golf väljakule, kus peeti maha vinge Kahe Kange turniir, millest ajakiri Golf annab ka väikese sõnalise ülevaate.

Teet ütleb ülekande alustuseks, et nad ärkasid Kristjaniga varakult, et minna Hua Hini kõige ilusamale golfiväljakule nimega Black Mountain Golf, mängimaks 18 rada golfi. Kristjan nendib, et see plaan oli algne, kohale jõudes aga selgus, et väljak on proffe täis ja algajaid rajale ei lasta, põhjuseks see, et eestlased peavad seal aastalõputurniiri. “Igalühel on siin oma käruveeretaja ja spetskepid kaasas, kõik räägivad sellises keeles, millest keegi aru ei saa,” kirjeldab ta ja võtab golfist teadlikumalt Teedult intervjuu golfiterminite kohta.

Teet nendib alustuseks, et eestlaste turniirist jäid nad kõrvale, kuna händikäp pole piisav ja küsib Kristjanilt tema HCP kohta, mille peale too teatab, et temal on koguni kaks händikäppi, näidates oma kahte kätt ehk hand`i või käppa. Kui Teet tahab teada, kus kaaslase caddie on, saab ta vastuseks, et caddie on tädiga koos. Teet selgitab, et igalühel peab seal oma caddie olema ja Kristjan leiab, et kuna golf on rikaste mäng, võiks olla Cadillac. “Kuna meil pole caddie`, siis pole meil ka baggi, aga meil on üks raud ja üks driver, aga driveriga me praegu ei löö, sest driver on range`l,” jätkab Teet oma golfidemot. Kui ta näitab putterit, ütleb Kristjan,  et sellel väljakul ei tee putteriga midagi, see on puhtalt caddie-bisnis. Sellega on golfitutvustus esialgu läbi.

Kristjan ja Teet alustavad mängu harjutusväljakul, mis on Kristjani sõnul ainus koht, kuhu neid lubati, et nad saaksid heki taga rahulikult omaette olla. Kohale viiakse nad golfiautoga ja Teet kuulutab vinge aastalõputurniiri avatuks. Eriliseks teeb selle ka asjaolu, et väljakul on vaid Kaks Kanget, sest sellist luksust ei jõuaks kinni maksta ükski miljonär, nagu Teet väidab. Kristjan loodab, et pärast nende mängu ehitatakse väljak edukalt üles ja lisab, et seal oli veel üks inimene mängimas, aga too jooksis minema.

Teet näitab eemal asuvat auku ja selgitab edasi, et pall tuleb võimalikult väheste löökidega sinna lüüa. Kohe tehakse panused, Kristjan lubab lüüa kaheksa löögiga, Teet kui parem mängija aga seitsmega. Alustab Teet kahe proovilöögiga ehk svingiharjutusega, enne kui kolmandaga palli teele saadab. Kristjan küsimusele, kuhu pall jäi, nendib ta, et vist lendas üle heki. Edasi alustab Kristjan oma “kindla käega”, mis tähendab pigem palli veeretamist, ja Teet võtab asja kokku: “See, mis Kristjan teeb, ei sobi kokku golfietiketiga, sest golf on aumeeste mäng! Nii ei joosta mööda rada, mängukaaslast ära ootamata!” Kristjan aga on juba võidukalt palli auku veeretanud. Kuigi tema avalöök läks heki taha, on Teet rahul ja hindab oma löögi pikkuseks üle saja meetri.

Teet alustab uut mängu ja endaga rahulolev Kristjan nendib, et mängukaaslane on keset paljusid palle ja kas ta üldse teab, milline neist tema oma on? Teet aga lööb oma asjatundliku mängu järel palli viimaks auku ja saab selle peale Kristjanilt kommentaari: “Pool tundi lööb palli ja tõestab, et ta pole parem mängija kui mina! Milleks selline ajaraisk!” Aga sellega on Kahe Kange golfiturniir lõppenud, Teet kuulutab tulemuse viigiks ja Kristjan nimetab selle ümber halastusviigiks. Järgnevad vastastikused viisakused ja golfiväljakult lahkumine. Seda kõike saab kordusena vaadata reedel, 21. aprillil kell 11.30.

Vaata saadet SIIT!
Saade tasuta nähtav alates 27.aprillist.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga