Joogaõpe Niitväljal! Kes on need õpetajad, kes aitavad golfimängu paremaks muuta?

0

Jooga ja golfNiitvälja Golfiklubi alustas eelmise aasta oktoobris jooga ja pilatese treeningutega, olles seega üks esimesi golfiklubisid, kes tahab golfaritele pakkuda lisavõimalusi enese täiendavaks vormi viimiseks. Joogastiilidest saab valida Vinyasa Flow, Yin Jooga, Power Jooga ja tasakaalustava jooga vahel. Treeningprogramm on koostatud suurte kogemustega litsentseeritud joogaõpetajate poolt ning arvesse on võetud golfimängu spetsiifikat.

Treeningutes osalemise tulemusena paraneb rüht, keskendumisvõime, tasakaal ja koordinatsioon, suureneb painduvus ja keha liikuvus, lihased muutuvad tugevamaks ning paraneb oluliselt golfilöögi sooritusvõime. Golfimängu täiustav jooga, mida harrastatakse õigetest arengureeglitest kinni pidades, tagab parema funktsionaalse painduvuse ja liikuvuse loomulikul teel. Kõike seda õpetavad neli asjalikku naist, kelle oskused ja kogemused on muljetavaldavad ja keda alljärgnevalt ka lähemalt tutvustame.

Evelini oskused pärinevad vanimast joogakoolist Santa Gruz Yoga Institute

Evelin Märtson-NavaEvelin Märtson-Nava on lõpetanud Tallinna Ülikooli Kehakultuuri teaduskonna rekreatsioonikorralduse eriala. Edasisi õpinguid jätkas maailma vanimas jooga koolis Santa Gruz Yoga Institute, mis andis põhjalikud joogaalased teadmised nii teoorias kui praktikas.

Evelin alustas jooga praktiseerimist juba 11-aastaselt, esialgu iseseisvalt harjutades, seejärel õpetaja juhendamisel ning õppides ja arenedes alustas ülikooli kõrvalt ka tundide juhendamisega. Evelini  huvitab väga keha ja vaimu tasakaal ning ta tahab aidata seda ka teistel kergemini saavutada läbi treeningute, vaimsete praktikate ja toitumise, mis kõik moodustavad terviku.

Lisaks joogale annab Evelin ka pilatese tunde, TRX-i, Hiit-i ja üldkehalisi treeninguid; teeb ka personaalseid tunde ja toitumiskavasid ning annab elustiili ja toitumisteemalisi loenguid. Lisaks osaleb uute joogatreenerite koolitamisel.

Tema olulised täiendkoolitused on: shapingu ja pilatese instuktori koolitus, TRX- juhendaja koolitus, kulturismi- ja fitnessi koolitus (sealhulgas treeningplaani ja toitumiskavade koostamine), rasedate jooga täiendkoolitus, transtsendentaalse meditatsiooni koolitus, lisaks erinevad toitumis-, treeningute ja vaimsete praktikate koolitused.

Leelo on muusikaõpetajast jõudnud joogaõpetajani

Leelo JaanimägiLeelo Jaanimägi on sertifitseeritud joogaõpetaja läbi Yoga Alliance’i. Ta on omandanud litsentsi Vinyasa ja Yin jooga ning rasedate tundide juhendamises.

Leelo tegeleb joogaga aastast 2009. Sellest ajast alates on ta ennast pidevalt arendanud täiendades oma teadmisi erinevatel koolitustel ja workshoppidel. Joogast on saanud tema elustiil ning ta on joogaõpetaja juhendades Vinyasa, Power ja Yin joogatunde. Hariduselt on Leelo muusikaõpetaja.

Leelo olulisemad täiendkoolitused ja workshopid on: Ashtanga jooga põhialused, hingamistehnikad, lõdvestus ja meditatsioon, puhastumine ja manifitseerimine läbi kirjutamise, Vinyasa ja yin/yang jooga teooria ja praktika, Tantra põhialused, tšakrate tasakaalustamine, selja ja puusade avamine, keha puhastamine ja Embodied flow.

Aive on Shindo eksami teinud selle ala looja, sensei Kuratomi juures

Aive MärtsonAive Märtson on Shindoga tegelenud alates 2009. aastast. Aastast 2012 on ta sertifitseeritud Shindo juhendaja. Eksami võttis vastu Shindo looja, sensei Kuratomi Jaapanist. Aive täiendab ennast pidevalt edasi ka tänasel päeval. Nagu kogu maailm, nii ka Shindo areneb pidevalt, olles muutunud väga laiapõhjaliseks, liites endaga Jomoni, Yutanpo, Shiki jne. Shindo hõlmab endas nii venitus-, lõõgastusharjutuste õpet kui massaaži.

Mida enam ta Shindo põhjatutesse avarustesse sisenes, seda enam tekkis tahtmine laiendada silmaringi ka muude massaažiliikide osas. 2013. aasta lõpus lõpetas ta M.I.Massaažikooli, kus omandas massööri eriala, viljeledes klassikalist, on-site, Tai, Shiatsu, spordi-, lümfi- ja segmentmassaaži. Lisaks on läbinud lühiajalise Tai massaaži ja Tai jalamassaažikursuse Krautmani massaažikoolis. Aive on täiendanud ennast lühiajalistel kursustel ja workshoppidel, mis aitavad põhjalikumalt tunnetada ja mõista Shindo olemust, näiteks TRE-koolitus (Tension & Stress Relieving Exercises).

Madli on pilatest õpetav füsioterapeut

Madli TootsMadli Toots on lõpetanud Tartu Ülikooli Kehakultuuri teaduskonna liikumisravi ja magistriõpingute liikumis- ja sporditeaduste eriala. Lisaks füsioterapeudi ametile tekkis soov eriala täienduseks läbida ka matipilatese treenerikursused. Viimased kolm aastat on juhendanud nii rühmatreeninguid kui ka harrastajate soovil individuaaltunde. Liikuva eluviisiga inimeste probleeme ning vajadusi aitab mõista ka isiklik kogemus kergejõustiklasena.

Madli on Eesti Füsioterapeutide Liidu liige. Olulised täiendkoolitused: Sport EST, Füsioteraapia Kliinik OÜ, EFL “Õlaliiges”, “Alaselg” seminar-praktikum; müofastsiaalne anatoomia; kinesioloogilise teipimise alg- ja jätkukoolitus, Pilatese workshopid — treeningvahenditega ja eristiilides matipilatese tunni juhendamise õppetoad.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga