Johnson rikkus aasta avaturniiril uusi golfireegleid

0

Tournament of Championsi tiitlikaitsja Dustin Johnson sai Kapalua Plantationis peetava turniiri teisel päeval kahelöögise trahvi vale palli löömise eest.

Johnsoni pall kadus 4. rajal paksu rohu sisse ja kohtunik isegi ütles talle, et seal see pall on ja mingu Johnson lööma. Johnson vaatas, et pall on sarnaselt tema omale Taylormade ja saatis selle teele, avastas siis aga oma palli veidi eemalt. Uus reegel ütleb, et kui pall on sellises kohas, tohib mängija enne löömist oma palli tuvastada. Johnson tunnistas, et polnud uusi reegleid vaadanud, kuid ütles, et see kõik muutus 4. jaanuaril.

USGA reeglispets Thomas Pagel oli tulnud ka turniirile vaatama, kuidas uute reeglitega hakkama saadakse. Ta oli enne paar päeva osalejaid koolitanud. Bryson DeChambeau kasutaski enamikul radadel ära reegli, mis lubab lipu puttamisel auku jätta. „Me teadsime, et ta seda teeb,“ ütles Pagel. „Mõnele see reegel meeldib, teised aga proovivad korra ja saavad aru, et see pole nende jaoks.“ Järgmisel nädalal Sony Openil on mängijaid abistamas juba uus USA golfiliidu reeglispets.

Pärast teist päeva juhib Gary Woodland (-12), kes teisel päeval lõi kaheksa birdie’t ja kaks bogey’t. Järgnevad Kevin Tway, Rory McIlroy ja DeChambeau (kõik -9). Tway tulemus teisel päeval oli -2, McIlroy ja DeChambeau lõid -5. McIlroy sai 4. rajal trahvilöögi.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga