JAANIJÄRGNE SUURVÕISTLUS! Valgeranna Valged Ööd tõid golfareid murdu kokku

0

Valged_ööd_07Laupäeval jaanipäeva järgselt toimunud golfivõistlus “Viking Line Valgeranna Valged Ööd 2016” oli rekordiline — ühisstardist alanud võistlusel osales 111 mängijat, mis on Valgeranna absoluutne ajalooline rekord!

“Vaatamata sellele, et väljakul oli korraga 111 mängijat, oli mängutempo väga hea. Kartsime, et mäng venib 6 tunni pikkuseks, kuid tegelikult saime hakkama 5 tunniga, mis on sellise mängijate hulga puhul väga hea tulemus. Tänud siinkohal võistlejatele, kes mängisid kiires tempos ja ei lasknud enda järgi teistel oodata,” ütleb klubi White Beach Golf juhataja Vahur Tamm.

Ta lisab, et võistluspäeval oli Valgerannas ka suurepärane ilm — päikesepaiste, temperatuur 25…28 kraadi ja suhteliselt tuulevaikne selle väljaku kohta, lisaks veel suurepärases korras väljak ning suurepärased osalejad. Kõik see kokku avaldus ka võistlustulemustes — alagruppide võitjate punktitulemused olid vahemikus 38-45, parim löögitulemus oli 75, mille saavutasid lausa 2 võistlejat.

Valged_ööd_14

“Paljud mängijad väitsid, et olid sel võistlusel parandanud ka oma löögitulemuse isiklikku rekordit. Kõik see näitab, et tegu oli igati kordaläinud võistlusega. Peale võistlust oli grillõhtu meie väliterrassil, mis lõppes alles peale keskööd. Loodan, et kõik osalejad jäid rahule — vähemalt ühtegi negatiivset tagasisidet minuni seni pole jõudnud,” räägib Vahur Tamm.

Juhataja sõnul on Valgeranna väljak on juba Eestis tuntud selliste ebatavaliste võistluste korraldajana — kas siis on formaat erisugune või toimumisaeg ebatavaline. Näiteks on mitmel aastal korraldatud golfimänge lausa 1. jaanuari hommikul, sõltuvalt muidugi ilmast.

Valged_ööd_19

“Tundub, et sellised ebatraditsioonilised või väikese “kiiksuga” võistlused golfaritele meeldivad — need võimaldavad kogeda oma spordiala veidi teistmoodi ja tuua ellu veidi vürtsi,” ütleb Vahur Tamm. “Sel aastal tuleb meil sellistest kiiksuga võistlustest sügisel, 22.oktoobril, WBG Cross Country by Hennessy, ja võib-olla enne seda ka midagi veel — hetkel on asjad veel ideestaadiumis, kuid anname golfikogukonnale infot aegsasti.”

TULEMUSED

Naised hcp 0-28

1. Nelli Nilson, Estonian Golf & Country Club, 41 punkti
2. Elen Vettus, Estonian Golf & Country Club, 41
3. Krista Zeik, Otepää Golfiklubi, 39 punkti

Naised hcp 28,1 – 54

1. Alice Roosipuu, Niitvälja Golfiklubi, 38 punkti
2. Aili Rehe, Valgeranna Golfiklubi, 37 punkti
3. Kristina Künnapas, Valgeranna Golfiklubi, 34 punkti

Mehed hcp 0 – 12,9

1. Allan Roosipuu, Valgeranna Golfiklubi, 38 punkti
2. Tarmo Tšerjavski, Niitvälja Golfiklubi, 37 punkti
3. Üllar Esinurm, Niitvälja Golfiklubi, 37 punkti

Mehed hcp 13 – 28

1. Marko Muts, Otepää Golfiklubi, 45 punkti
2. Marek Puidak, Valgeranna Golfiklubi, 41 punkti
3. Kermo Pelisaar, Valgeranna Golfiklubi, 40 punkti

Mehed hcp 28,1 – 54

1. Tiit Margus, Valgeranna Golfiklubi, 44 punkti
2. Andres Jõesaar, Valgeranna Golfiklubi, 44 punkti
3. Toomas Rehe, Valgeranna Golfiklubi, 35 punkti

Võistluses “Lähim lipule” oli naistes parim Kristel Reimo tulemusega 4,60 ja meestest Andrus Sepa 2,36. Pikima avalöögi tegi naistest Kristi Õng ja meestest Joel Rothberg, kõige parema löögitulemuse tegi naistest Jaanika Saar 85 ning meestest Allan Roosipuu ja Marko Muts 75 punktiga. WBG õnnitleb parimaid ja lohutab kõiki teisi!

VAATA GALERIID!

Ajakirja Golf tellimuse saab teha SIIN!

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga