Inglismaa võitis klubide EM-i

0

Kuigi favoriidiks peeti Prantsusmaad ja tükk aega juhtis Saksamaa, võitis 26. oktoobril Prantsusmaal lõppenud Euroopa meeste klubide karika City of Newcastle.

Inglaste tulemus: -6. Favoriitidest mööda pressis lõpuks ka GKG Golf (Island), kes kaotas nelja löögiga. Järgnesid Stuttgarter GC Solitude (-1) ja RCF – La Boulie (+1). Prantslased olid väljas ainsana kahe võistkonnaga ja ka teine meeskond saavutas kõrge 7. koha.

Eestit on traditsiooniliselt esindanud EGCC. Seekord lõpetati 24. kohaga (+36), kuid vahed eelnevatega olid väiksed. Järgnev GC Belgrade kaotas eestlastele juba 20 löögiga.

Eestlaste parim Richard Teder mängis esimesel päeval esimesed viis rada (10-14) par’iga, kuid siis tuli eksimusi: 78-76. Jan Larsson mängis 84-86 ja Sten Erik Soo 91-82.

Võistlus pidi kestma kolm päeva, ent vihma tõttu avapäeval ei mängitud.

„Väljak oli järgnevatel päevadel endiselt väga märg. Pall ei veerenud fairway’l. Fairway’st mööda lennanud palli oli võimatu mängida. Vihma tõttu fairway’sid ei niidetud ja rohi oli üsna paks. Me Richardiga pole pika löögiga ja meil oli raske,“ ütles Larsson, kes võistles haigena. Lisaks nohule ja köhale ärkas ta täna hommikul valutava seljaga.

Ta kaotas esimesel päeval kolmel rajal järjest palli ja teenis nelja rajaga +12. „Ilm mõjutas ka täna, sealhulgas punkrites. Richard Teder ja Sten Erik Soo mängisid täna aga paremini kui eile. Me andsime endast parima,“ sõnas Larsson. „Õnneks järgmisel aastal mängitakse Portugalis, kus on loodetavasti paremad tingimused.“

Arvestati iga päev kahe parema liikme tulemusi.

Parima üksiktulemuse -6 tegi Raphael Le Bot, kelle Racing Club de France La Boulie oli võitnud turniiri viimasest neljast aastast kolmel. Nad on seitsme võiduga võistluse ajaloo parim klubi. 75 mängijast 48 olid plussmärgiga händikäpiga. Tugevaim mängija oli Stuttgarti esindav Michael Hirmer, WAGR-i 38.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga