Hero World Challenge: Tiger Woodsi naasmine suurde golfi

0
Tiger Woods

Foto: Shutterstock

Sel nädalal alanud golfiturniir Hero World Challenge toimub Tiger Woodsi Fondi patronaaži all ja legendaarne golfar, kes läbis hiljuti ka selgroo-operatsiooni, on tänu sellele juba saanud meedia ja avalikkuse suure tähelepanu osaliseks. Pärast pikka eemalolekut on Tiger Woods naasmas suurele areenile ja paremat aega tagasitulekuks olnuks raske valida. Tuletagem meelde, et möödunudaastasel võistlusel suutis golfilegend edastada vaid kahte kaheksateistkümnest võistlejast, suutes siiski teiste enam birdie`sid lüüa.

Juba kolmandat aastat kogunevad turniirist osavõtjad Bahamale Albany väljakule, mille loojaks on tuntud golfimängija Ernie Els. Kohalik väljak (par-72, 6764 meetrit) on links-tüüpi, paljude kuni 9-meetriliste düünidega ning viie par-5 rajaga ideaalne koht pikkade draivide lööjatele. Pealtvaatajad, kes möödunud nädalal jälgisid Tiger Woodsi, Dustin Johnson ja president Donald Trumpi mängu, väidavad, et vähemalt pooltel juhtudel lõi Woods tiidelt maailma reitingutabelite liidrist Johnsonist pikemaid lööke. Sellise väljaku puhul pole imestada, kui sel nädalal näitab oma paremust Hideki Matsuyama, kes on tuntud just hea mängu poolest par-5 radadel.

Jordan Spieth

Jordan Spieth

Tiger Woodsi naasmisel on tema peamisteks favoriitideks Justin Thomas, Dustin Johnson ja Jordan Spieth, kes võitis kolme aasta eest esimese Hero World Challenge, mis toimus Floridas. Heas vormis on ka hiljutisel Jaapani turniiril edukalt mänginud Brooks Koepka, kes möödus oma konkurentidest kuue löögiga ja pääses maailma reitingutabelisse seitsmendale positsioonile. Seega on praegu Bahamal maailma golfarite esikümnest puudu vaid kaks tippmängijat.

Hideki Matsuyama

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga