GSK võistlus tõi Niitvälja noorteprogrammile üle 20 000 euro

0

22. juulil toimunud viiendal Golfisõprade Klubi Invitational võistlusel koguti Niitvälja golfinoorte toetuseks rekordilised 20 000 eurot, mis antakse Niitvälja noorte käsutusse 2018. hooajal. Vastavalt GSK ja Niitvälja golfiklubi vahelisele kokkuleppele panustab klubi omavahenditest sama suure summa lisaks. Seega on Niitvälja noorteprogrammi eelarve 2018. aastal minimaalselt 40 000 eurot. Selle summale lisaks saavad noored Niitväljal tasuta mängida ja rangepalle kasutada.

Toetatav summa on igal aastal kasvanud ja eelneval neljal aastal on kogutud kokku 36 780 eurot. Samamoodi on kasvanud Niitvälja Noorteprogrammi eelarve, 2013. aastal oli veel 4800, kuid käesoleval aastal juba 32 000 eurot.

Noorteprogramm jaguneb oma olemuselt kaheks: 1/3 summast kasutatakse ära golfinoorte järelekasvu tagamiseks ja selle alla kuuluvad muuhulgas Niitvälja Nike Golfikooli noorte riietus, treeningvahendid, lisatreeningud väljasõidud teistesse golfiklubidesse, golfilaagrite korraldamine, golfijuhendajate koolitamine jmt. Tulemuseks on täna ligi 100 regulaarselt treeningutes käivat noort, 2017. aasta kevadsuvel läbiviidud demod ligi 2000 koolinoorele ning Niitvälja Nike Golfikooli personali kasv juba 5 inimesele, et selle töömahuga hakkama saada.

2/3 summast kulub Niitvälja Golfitähtedele toetamaks nende teed tippsporti. Golfitähtesid on täna Niitväljal 9 ja nad jaotuvad kolme klassi, milleks on PRO klass: Sander Aadusaar; Golfitäht + klass: Mattias ja Markus Varjun, Carl Enn Hellat, Timo Raukas ja Kevin Christopher Jegers; Golfitäht klass: Hanna-Maria Tammo, Aksel Seppel ja Karl Krister Kilkson.

Golfitähtede puhul hüvitatakse nende välisvõistlustega seotud kulutusi (sõidud, ööbimised, osavõtutasud), osalemist Eesti tippvõistlustel, lisatreeningud (pilates ja jooga, füüsiline ettevalmistus, sisehalli tasud), varustuse uuendamist ja Niitvälja Golfi logoriideid esindusvormide näol. Tulemuseks on 4 tänase tippamatööri jõudmine WAGR edetabelisse ja suurepärased tulemused tippvõistlustel. Näidetena võib välja tuua Carl Enn Hellati hiljutise võidu XXV Niitvälja Karikal by Dankse Bank või 27.-29. juulini mängitud European Young Masters (U16 vanuseklassi oluliseim võistlus Euroopas) võistlusel jagatud 4 kohta kolme päeva kogutulemusega -6, samuti Mattias Varjuni ja Timo Raukase kaksikvõidu Poola Junior Openilt või Kevin Christopher Jegersi hiljutise oma vanuseklassi võidu Estonian Junior Openil väga tugevate vastaste ees.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga