Golfivõistlus SSAB/Tibnor Golf Open toob kokku golfirahva Eestist ja naabrite juurest

0

Golf X Rae linnulennult / Foto: Joel Juht

Laupäeval, 3. juunil toimub Golf X Rae väljakul golfivõistlus SSAB/Tibnor Golf Open, mis algab kell 10 ühisstardist. Osaleda saab maksimaalselt 108 võistlejat. Võistlusklassideks on naistel ja meestel löögimäng HCP 0-18,5 ja Stableford HCP 18.6-54, kusjuures punktimängu maksimaalne arvestus toimub HCP 36 järgi.

SSAB/Tibnor Golf Open võistlus sai alguse viis aastat tagasi, kui ettevõtte nimi oli veel Ruukki. SSAB Europe Baltikumi müügijuht Anti Metsamaa meenutab, et tegi koos praeguse Tibnor Baltikumi müügidirektori Richard Dobruse ja Tibnor Eesti müügijuhi Toomas Paasiga Suurestal ära Green Cardi. “Tol ajal olid veel vanad omanikud, klubi oli kvaliteedi poolest teiste sabas sörkija, aga inimesed olid hingega asja kallal, ja kuigi vahendeid oli kümneid kordi vähem kui teistel, asi siiski toimis. Äge klubihing oli seal sees ja me mõtlesime, et võiksime õla alla panna, hakata korraldama oma võistlust, ja abiks kutsusin Terje Varema, kes on professionaalne ürituste korraldaja. Välja kukkus asi nii, et järgmisel aastal pärast ürituse väljakuulutamist tuli nimekiri ruttu täis, mis oli suureks üllatuseks. Võistluse kvaliteet on algusest saati hea, igal aastal vaatame, kuidas annaks midagi paremaks teha,” tutvustab ta võistluse tekkelugu.

Tibnor Baltikumi müügidirektor Richard Dobrus ütleb, et võistlus on firma töötajaid ja kliente rohkem seltskonnaks kokku liitnud, kuna see pole kohustuslik, vaid vabatahtlik ning annab võimaluse sotsiaalselt aktiivselt ka väljaspool kontorit suhelda. Kui aga vaadelda võistlust Rae klubi kontekstis, siis lisab Dobrus: “Me ehk ei pingutakski, kui me ei näeks, et see paneb sära silmadesse mitte ainult äripartneritel, vaid ka klubirahval.”

Richard Dobrus näeb võistluse tähtsust ka selles, et sellest on saamas traditsioon, stabiilne ja pidev golfiüritus hooaja alguses, ja kuna tegu on avatud võistluse ehk Openiga, lööb selles kaasa tugevamaid mängijaid, mis tõstab taset ja pakub tõsist konkurentsi. Samas märgib tegevjuht, et sellised firmaüritused mõnikord ka hääbuvad, sest palju sõltub majanduslikust olukorrast ja selle pinnal tehtavatest valikutest, ettevõtjad vaatavad praegu kriitiliselt oma võimalused üle. “Me näeme läbi sponsorite ja toetajate, et aastatega lähevad läbirääkimised raskemaks,” nendib ta. “Meile aga pole võistluste korraldamine probleemiks, kui me näeme tulemusi ja motiveeritust seda teha.” Tasub ära märkida ka seda, et SSAB/Tibnor Golf Open võistlusel on Janno Sild teinud rajarekordi ja Viljar Hollo löönud Hole In One.

Golfi juurde jõudmise kohta ütleb Richard Dobrus, et see oli tema jaoks juhuslik, paljud väljakud tegid green cardi kursuste pakkumisi ja nende meeskond noppis ühe üles, et leida endale hea sportlik tegevus ning samas ka proovida oma klientidega selle kaudu silmaringi laiendada. “Sellest aga kasvas välja huvigrupp, kellega koos käisime paljudel koolitustel,” räägib ta. “Me teeme sama võistlust ka Leedus, sellel nädalalgi mängisime klientidega sealse klubi European Center väljakul, ja nad tulevad ka siinsele võistlustele, samuti ka kliendid Lätist ja Soomest, kellele oleme Green Cardi kursusi korraldanud, nii et me liigume üritusega riikide vahel.”

Tibnor Eesti müügijuht Toomas Paas ütleb, et golf on hea töise stressi maandaja, mäng on andnud talle meeldiva hobi, enne seda tal hobi polnudki. Golfi juurde sattus ta sel moel, et tegi klientidele korraldatud Green Cardi kursuse kaasa ja oli hiljem seltskonnast ainus, kes golfi juurde ka jäi. Ta lisab, et lisaks hobiga tegelemisele on golfis hea ka tööjutte ajada ning SSAB/Tibnor Golf Open võistlused on tema jaoks olnud ühtmoodi erilised, tal on mitmeid kordi õnnestunud võita. Eelmisel aastal oli ta oma püsiklientidega ühes flight`is, kus ühel partneritest õnnestus lüüa Hole In One`, tema aga oli õnnestunud löögi tunnistajaks.

Korraldajad märgivad ära ka rikkaliku auhinnalaua, kus paljud saavad midagi kingituseks, sest on ka lohutus- ja loosiauhinnad, samuti meelelahutusliku külje. Korraldaja Terje Varem ütleb, et üritusel esinejatele pööratakse suurt tähelepanu. “Esinenud on Tanja Mihhailova, kes oma avatuse ja loomingulisusega mängijatele meeldis, tema viis ka üllatusloosi läbi. Samuti on esinenud Tartu tantsutüdrukud, sel aastal tulevad taas tantsijad, kes korraldavad meelelahutust ning on ka fortuuna rollis,” räägib ta. Terje sõnul on võistlusel tugev auhinnalaud, korraldajatel on olnud head koostööpartnerid, kes on õla alla pannud, nagu Philips oma kodutehnikaga, Olympic Casino on alati abiks olnud ja jätkab ka sel aastal koostööd, Saku õlletehas ja paljud teised. “Mängijatele on alati meeldinud see, et me võtame kaasa suure ekraani, teeme autasustamise pidulikuks, ja meil on professionaalne fotograaf, kes prindib kohe sealsamas flight`ide pildid välja,” lisab Terje Varem. Võistlusjäädvustuste saamise võimalus on samuti oluliseks plussiks kujunenud.

Anti Metsamaa sõnul on võistlusel golfarite tarvis poolel rajal snäkipunkt, kus saab maitsta grilliampse. Möödunud aastal tekitasid Olde Hansa peakokk Manu ehk Emmanuel Wille ja kokk Aare Sild oma söökidega elevust, tänavu aga mõtleb ampsud välja Golf X Rae kokk Teet Zimmermann, grillitakse ka kohapeal, ikka selleks, et saada maitseelamus ja taas mängule keskenduda.

Ka Anti Metsamaa leiab, et selline klubiline tegevus liidab golfareid. “Kui sinuga pannakse ühte gruppi veel kolm inimest, mängutempo on paras, siis on hea suhelda, ja see ei peagi ärijutt olema,” lausub ta, ja Terje Varem lisab, et õhkkond sellel võistlusel on eriline ja soe, sageli on näha, et ära minna ei tahetagi. Anti Metsamaa ütleb tunnustavaid sõnu ka Golf X Rae uute omanike tehtavate uuenduste kohta – alates uutest pallidest range`l ja korralikust rajatehnikast ning lõpetades hästi töötava vihmutusega. “Kuigi neil on veel pikk tee sinna minna, kuhu nad tahavad jõuda, näen ma palju pühendumust ja innustumist,” märgib ta.

Võistlusel saavad osaleda kõik golfimängijad, kellel 2017. aasta klubiliikmemaks tasutud. Võrdsete tulemuste korral saab parema koha madalama händikäpiga mängija. Kui händikäpid on võrdsed, otsustab paremusjärjestuse parem IN pool (väljaku viimase 9, viimase 6, viimase 3 ja seejärel viimase raja tulemus). Osalustasuks on 40 eurot, mittemänguõigusega mängijatele lisandub green fee 35 eurot. Päevakava järgi on kell 8.00-9.30 hommikukohv, soojad pirukad, võistlusele registreerimine, kell 9.30-10.00 kogunemine, kell 10.00 ühisstart, edasi mäng, kell 15.00-16.30 saunad, kokad pakuvad klubimajas rikkalikku grill-õhtusööki, ning 16.30-17.45 toimuvad auhinnatseremoonia ja õnneloos.

Võistlusele SSAB/Tibnor Golf Open on registreerunud mängijaid EGCC-st, Niitvälja ja Saare Golfist ning Rae Golfiklubist, aga ka Soome klubidest Golf Talma, Ikaalisten Golf, Hirvihaara Golf Mäntsälä, Hyvinkään Golf, Hirsala Golf, Vihti Golf Club Ry, Vierumäen Golfseura ja Leedu klubist Capitals Golf Club.

Registreerimine GolfBoxis.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga