VAATA VIDEOT! Golfirubriik TV3 “Seitsmestes” pani mängima sporditähed

0
11.05.15 Golfirubriik TV3_Seitsmestes_pani mängima sporditähed

Foto: Hanno Kross

Möödunud reedeses TV3 “Seitsmeste uudiste” golfi kajastavas rubriigis kõneles Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer Jõelähtme Golfi tegevjuhi Hanno Krossiga 10. sünnipäeva tähistava golfiväljaku olevikust ja edaspidistest plaanidest. Eesti ühed tuntumad sportlased Ago Markvardt ja Erki Nool katsusid jõudu avalöögivõistluses ning golfihuvilistele esitati uus küsimus.

Pärast golfitrikke tuli jutuks Jõelähtme hetkeseis, mis on üsna paljutõotav – Jägala suudmealal asuv väljak on juba kolmandat aastat järjest arvatud Euroopa 100 parima golfiväljaku hulka. Tänavune hooaeg sai varakult jalad alla, sest lumi sulas ruttu, mis võimaldas varem alustada.

“Sel hooajal on Jõelähtmes mängitud üle 4500 mänguringi ja olenevalt ilmast käib iga päev üle saja inimese mängimas,” rääkis Hanno Kross. Tema sõnul külastab Jõelähtmet mai lõpus väljaku 10. sünnipäeval kuulus naisgolfar Annika Sörenstam, kes on golfis samal tasemel kui Venus Williams tennises ning kes on projekteerinud ka 2019. aastal avatava uue Jõelähtme golfiväljaku.

Avalöögivõistluses proovisid kätt kahevõistluse Lillehammeri viies mees Ago Markvardt ja Sidney olümpiavõitja kümnevõistluses Erki Nool, kellest esimene valis tume-, teine helekollase golfipalli. Pärast lööke selgus mõõtmisel, et Ago kõige kaugem tumedam oli lennanud 214, Erki heledam aga 196 meetrit.

“Vähe!” arvasid mõlemad mehed löökide pikkusest. “Tuleb lüüa õige palliga ja rohkem harjutada!” lisas kahevõistleja. “Küljetuulega tõmbas tuule alla, peab veel harjutama!” arvas olümpiavõitja.

Marko Kaljuveer kutsus kõiki golfiga tutvuda soovijaid Avatud Väljakute Päevale 24. mail, mis eeldab kiiremat registreerumist.

Küsimus golfisõpradele kõlab nii: “Millisel Eesti golfiväljakul on kokku 27 rada?”.

Saada vastus puhkaeestis.ee kodulehele! Järgmine golfirubriik TV3 “Seitsmestes uudistes” tuleb vaatajate ette järgmisel reedel, s.o 15. mail.

VAATA VIDEOT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga