GOLFIMÄNGIJAD ON OODATUD! Golfireisil olija saab nautida Pärnu esimest boutique hotelli

0

FROST_Kristi Kuusmik_OravTänavu kehtima hakanud golfipass annab kõigile golfiklubide liikmetele võimaluse mängida soodsalt ka teistes klubides. Pärnumaa on selles osas kõigi võimaluste maa — seal asuvad nii oma headust ja külalislahkust juba tõestanud Valgeranna White Beach Golf kui ka alles esimest täispikka hooaega alustanud Pärnu Golf Bay Links, mis on juba lühikese ajaga väga tuntuks saanud. Mujalt Pärnusse golfituurile saabunud inimesel aga tekib küsimus, kus ööbida ja muidugi ka vaba aega lõbusalt veeta, ning suvepealinn pakub selleks nii juba tuntud kui ka täiesti uusi võimalusi.

10. juunil avas Pärnus uksed kuurortlinna esimene boutique hotell „Frost“. Luksuslikus kesklinna sisehooviga hotellis asub 7 omanäolist sviiti, kusjuures erilisi emotsioone pakuvad Chocolate, Ivory ja Golden toonides sviidid, ning 7 eridisainiga apartementi, kokku mahutab hotell aga 55 inimest. Hotelliga koos avatakse hooajalise köögiga restoran-kohvik “Mon Ami” ning ilusalong “Frost Salong” koos stiilseid kodukaunistuse kaupu pakkuva kauplusega “Home Butiik”.

Frost_420-2

Sviitidega hoonele lisanduvad apartemendid, restoran ja ilusalong

Frosti” esimene, sviitidega hoone, alustas tööd möödunud aastal ning tõusis kohe majutusasutuste tippu. Nüüdsest lisanduvad puhkamisvõimalustena juurde veel apartemendid ning maja oma restoran ning ilusalong. Kompleksis on nüüd olemas kõik vajalik nii ärikülalisele, puhkajale kui ka romantikule. Hotelli pakettide seas on romantika- ja teatripaketid ning “3 kiiret ringi” ehk majutuspakett koos autosõiduga ringrajal.

FROST_hoov

Frosti juhi Mare Liidemaa sõnul on kogu kompleksi valmimisega lõpule viidud 3-aastane planeerimis- ja ehitusprotsess. Kuna maja on ajalooline, siis on igat detaili analüüsitud koos ajaloolastega. Arhitekt Rein Raie sõnul on tegemist viimase aja detailseima restaureerimistööga Pärnu Vanalinnas. „Linn sai juurde unikaalse väärtuse,“ kinnitas Pärnu ajalooliste majade ekspert.

“Frost” ilusalongis asub massööri kohale Elo Jõgi, kes on just saabunud suure kogemuste pagasiga Šveitsist. “Frost Salongis” saab nii hotelli külaline kui ka väljast poolt hotelli külastaja kasutada  selliseid teenuseid nagu pediküür, maniküür, kosmeetik, massaaž. Pärnakatele juba tundud headuses kodukujunduse kaupu pakkuv Home Butiik alustab uues salongis nüüdsest ka sisekujunduse projektimüükidega.

Frost II_Kristi Kuusmik_Orav

Ajaloolises majas on elanud ka Paul Keres

Kogu kompleks koosneb kahest hoonest, millest tänavapoolne – Kuninga tn 11 hoone on Pärnu üks ajaloolisemaid. Maja 1705. aastal ehitanud kaupmees ja kuninglik postmeister Joachim Frost andis Boutique hotellile ka nime “Frost”. Pärnakatele on maja tuntud ja teatud — 1857. aastal trükiti maja trükikojas esimene ajaleht “Perno Postimees”. Ajaloolises majas on elanud ka Paul Keres, kelle auks on nimetatud ka üks hotelli tubadest.

Frost I _Kristi Kuusmik_Orav

Boutigue hotelli sviidid ja apartemendid on kõik erineva kujunduse ja planeeringuga, sisekujunduses on elegantselt kokku sulatatud ajaloolised elemendid kaasaegse disainiga. Näiteks on interjööris huvitavalt eksponeeritud vanad palkseinad, mis loovad õdusa tunde, tekitades oma olekuga iidset  meelerahu.

Frost

Kuninga tänava maja viimasel korrusel on kaks suurt rõduga apartementi, ühes on ka täisvarustuses nõupidamiste tuba. Hoonete eriline valguslahendus muudab ajaloolise kompleksi ja sisehoovi eriliselt romantiliseks. Hotelli hoovis on purskkaevuga hubane suveterrass, kus saab nautida klaasikest veini või tassi kohvi, külmal ajal võtab külalisi hotelli Lounge’s vastu elava tulega kamin.

Mon Ami2

Soklikorrusel asub restoran „Mon Ami“

Maja soklikorrusele on rajatud kogu linnarahvale toiduelamusi pakkuv restoran „Mon Ami“. Restorani hubases ajaloolises interjööris saab nautida hooajalistest toorainest valmistatud lihtsaid, kuid elegantseid roogi. Samuti hakkab restoranis tööle pagar-kondiiter, kelle käe all valmivaid värskeid saiakesi ja kooke serveeritakse nii hommikusöögiks kui ka kaasamüügiks. Restorani interjööris on eksponeeritud ainulaadne mantelkorsten, kuhu on sisse ehitatud eriruum degustatsioonimenüü serveerimiseks.

Frost1
Veidi ka Kuninga 11 hoone ajaloost

Maja on ehitanud kaupmees ja kuninglik postmeister Joachim Frost 1705. aastal. 1809.–1840. astatel paiknes hoones J. G. Markwardt´i trükikoda, kus trükiti sadakond erinevat raamatut, brošüüri jm. trükist. Nende hulgas ka terve rida Eesti kultuuriloos olulist rolli mänginud raamatut, neist osa koguni eestikeelsed.

1840. aastal ostis trükikoja Tallinnast tulnud F. W. Borm, kelle toodangus kasvas eestikeelse kirjasõna osakaal koguni kahe kolmandikuni. Borm tegi hiilgava partii abielludes majaomaniku tütrega ja sai nii ühtlasi ka majaomanikuks. 1857. a hakkas Borm trükkima “Perno Postimeest”, mida trükiti siin kuni aastani 1885.

F. W. Bormi tütred müüsid 1914. a maja Theodor Kiiprele, kes tellis samal aastal maja ümberehituse plaani arhitekt Erich von Wolffeldt´lt. See oli vana puitelamu ulatuslik ümberehituskava mõlemapoolsete rõdudega ja puitdekooriga, mis karakteerne praegu veel säiluvatele rannavilladele samast ajast. Kahjuks see ei realiseerinud… alanud oli I Maailmasõda.

2016. aastal renoveeriti hoone projekti järgi, mis lähtus 1914. aastal kavandatud, kuid teostamata projektlahendusest. Hoovipoolne maja eraldati peamajast. Peamajas säilitati mitmed algselt ehitatud puitseinad ja soklikorrusel mantelkorsten. Hoones on kasutatud majas säilinud 300-aastat vanu detaile.

Jüri Kukk 

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga