Golf Kariibidel ehk kuidas ma kogemata PGA Tourile sattusin

0
Foto: Zoran Grojic

Foto: Zoran Grojic

Et pealkiri liiga õhtulehelik ei oleks, tuleb kohe alguses täpsustada, et PGA Tourile sattusin pealtvaatajana. Juhtus see aga ühel kenal märtsikuu päeval, kui kevadised päikeseotsingud olid mind viinud Puerto Ricole. Sõites oma peatumispaiga poole, märkasin mõned kilomeetrid enne kohale jõudmist maantee ääres PGA Touri silte ja suunaviitasid. Mäletan veel end mõlgutamas mõtet, et näed kui tore, tulen puhkusele ja samas kohas on väljak, kus PGA Touri võistlusi peetakse.

Mõte tuli paar päeva hiljem uuesti pähe ning otsustasin uurida, et millal siis Puerto Ricos tuuritatakse. Üllatus oli meeldiv, kui PGA kodulehelt vaatasid vastu just sama nädalavahetuse kuupäevad ning sellega muutus kohe ka reisigraafik, mis oli algselt golfivabana planeeritud.

Puerto Rico Open

Ei juhtu just tihti, et juhuslikult satud nii heal tasemel golfivõistlusele. Minu jaoks oli see üldse esimene kord vaadata otse väljakul golfitippude (nende, kes seda raha eest teevad) mängu. Samal ajal PR Openiga toimus ka WGC turniir Miamis, kus mängis golfimaailma koorekiht, kuid FedEx Cupi top-100 mängijaid oli kohal siiski paras hulk ja 3 500 000 dollarit on igati korralik auhinnafond, mille nimel pingutada. Tuntud tegijatest olid kohal nt kolmteist tuurivõitu saanud David Toms, Jaapani tulevikulootus Ryo Ishikawa, Euroopas paar tuurivõitu saanud ning Euroopat Ryder Cupil esindanud belglane Nicolas Colsaerts, 2009. aastal PGA Championshipi võitja Y.E. Yang, 2008. aasta Mastersi võitja Trevor Immelman, korduvalt Euroopat Ryder Cupil esindanud ning üheksakümnendatel hiilanud Rootslane Jesper Parnevik, siis igas mõttes üks kirevamaid mängijaid John Daly ja veel sadakond head mängijat… Loe edasi ajakirjast Golf!

Tekst: Zoran Grojic

Telli ajakiri SIIT!
Fingler asub SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga