FOTOD JA VIDEOD! Tallinna Televisiooni uus juht viis meeskonna golfi mängima! Kõigil green cardid taskus!

0
Suvestuudio

Fotod: Suvestuudio

Selle aasta alguses sai Tallinna Televisioon Revo Raudjärve näol endale uue juhi. Selle tulemusel tegi see üsnagi karmi kriitikat pälvinud telekanal omamoodi kannapöörde, et muutuda telemaastikul vaadatavamaks ja vastuvõetavamaks.

Üheks selliseks mainekujunduslikuks projektiks sai suvesaade „Suvestuudio“, mis pani puhuma täiesti uued tuuled. Paljusid põnevaid sündmusi kajastav ja huvitavaid inimesi tutvustav „Suvestuudio“ on vaatajateni toonud ka mitmeid golfiuudiseid ning on asjade loomulik kulg, et kogu saatetiim saabus 20. juulil Jõelähtmele golfiklubi Estonian Golf & Country Clubi väljakule, et golfidemo käigus spordialaga lähemalt tutvuda. Etteruttavalt võib öelda, et ilmselt täituvad algajate ehk green card’i kursused peagi Tallinna Televisiooni rahvaga, sest paljud neist said enda sõnutsi golfipisikuga nakatatud.

Revo Raudjärv on tuntud telenägu, kes on pikalt töötanud televisioonis, olnud üks paremaid saatejuhte, produtsent, uudistetoimetaja ning just tugeva tulevikuvisiooni tõttu valis Tallinna Televisiooni nõukogu ta telekanali juhiks. Revo on ka kõva spordimees ja toimetanud mitmeid spordisaateid, seega on täiesti mõistetav tema soov viia meeskond spordile ja sealhulgas ka golfile lähemale.

Revo, te tõite meeskonna täna Jõelähtmele golfidemole. Kust tuli selline otsus?

Meeskonnavaimu on vaja treenida, selle jaoks sai siia tuldud ja arvan, et see on väga hea otsus. On näha, et meestel-naistel silmad säravad, selline demopäev on midagi, mida julgeks soovitada teistelegi ettevõtetele. Kui keegi mõtleb, kuidas firmas sisekliimat parandada, siis see on just üks selliseid võimalusi.

Te olete golfiga kokku puutunud tänu oma tööle, saateid tehes, aga golfikeppi hoidsite täna esimest korda käes?

See on huvitav küll, et olen pea kümme aastat teinud golfisaateid, 2007. aasta suvel sai esimene tehtud ja selle aja jooksul on valminud kümmekond saadet. Mul on seljas 2012. aasta Amateur Openi särk, mis oli tollal Eesti suurim võistlus, me oleme teinud isegi otseülekandeid ja erisaateid, aga ometigi ei ole ma kunagi green card’i  ära teinud ja golfikeppi nii pikalt käes hoidnud kui täna siin. See on kättevõtmise asi, tulevikus tuleb green card teha, sest mind näeb üha rohkem golfiväljakutel, aga ma ei tea, kunas see aeg leida, see on omaette teema.

Varem saateid tehes ja mängijaid kõrvalt vaadates ning täna ise mängides — millised on mõtted?

Alguses tundub olevat päris palju keerulisi nüansse, mida võib-olla ei suuda kohe kõiki läbi mõelda. Pro juhendamine oli tore, ta ütles iga liigutuse peale kohe, mida ma peaksin teistmoodi tegema. Mul on kodus küll mitu golfikeppi, kunagi sai Rootsist ostetud, aga ma ei ole neid eriti kasutanud, olen kodus mõned korrad löönud, aga pro näitas, et löömine käib teistmoodi. Professionaal ütles nüüd ära, et keppi ära nii käes hoia, nagu sa oled eluaeg hoidnud! Proovitud on igat pidi, aga nüüd sai selgeks, et need nüansid, mis siin golfi juures on, neid on sadu ja tuhandeid ja et kõiki neid omandada, selleks tuleb lihtsalt aeg võtta ja ära teha!

Äri ja golf – käib see kokku?

Mõnes mõttes on see prestiiži küsimus ja kui töötad juhtival kohal, siis nagu ikka ettevõtluses, väga palju ärilepinguid tehakse kas golfiväljakul või kuskil fuajeebaaris. Golf on selline fuajeebaari värk. Siin tehakse rohkem lepinguid kui ametlikes kontorites, see käib tahes-tahtmata asja juurde. Saad siin tuttavaks, teed uued diilid; samade inimestega, kellega töökeskkonnas oleks võib olla igav äri ajada, on siin mõnusam teha kasvõi välikoosolekuid. Teeme ärikohtumise hoopis golfiväljakul! Siin jõutakse ärisidemeteni isegi kiiremini kui võib-olla kontoriruumis.

Kuidas tundub – mida golfimäng inimesele kingib?

Number 1 on ikkagi see, et golf on väga tervislik spordiala. Mina olen kehakultuuri õppinud ning läbi ja lõhki spordimees, aga aasta-aastalt edasi annavad liigesed ennast rohkem tunda. Sa ei saa elu lõpuni korv- või jalgpalli mängida, sa pead ühel hetkel selle otsuse tegema, et valida rahulikum spordiala. Golf on see, kuhu paljude teiste alade inimesed jõuavad, sest siin sa ei vigasta ennast niimoodi nagu kontaktspordialadel. Jalg- ja korvpallurid peaksid ühel hetkel golfi peale üle minema, siin saad sama asja palju tervislikumalt teha. Kilomeetrite hulk, mille sa maha kõnnid, annab tervislikuma efekti ka.

Teil oli kindlasti enne tänast ettekujutlus golfist olemas. Kas midagi sai tänu Rein Auväärti tööle kinnitatud või ümber lükatud?

Ma arvasin, et mida kõvemini keppi käes hoiad ja sellega lööd, seda kaugemale pall lendab, aga tegelikult golfis see nii ei ole. Kõik on ülimalt tehniline, sa pead pigem omandama filigraanselt selle tehnika ja kui sooritad löögi tehniliselt hästi, lendab see palju kaugemale. Isegi kui sa võtaksid kogu oma jõu ja paneksid selle keppi, siis tehnikaga on võimalik kaugemale jõuda kui jõuga, selles võib tõesti üllatuda. Ma arvasin, et kui tahad 200-meetrist lööki teha, siis paned kogu jõu mängu ja teed hästi kiire löögi, aga tegelikult võid tehniliselt nii päris palju hävida.

Kui tähtsaks peate juhina selliseid motivatsiooniüritusi?

Väga tähtsaks. Kahjuks ei ole olnud aega neid teha, aga tulevikus kindlasti. Tänane päev andis ka motivatsiooni ja inspireeris, nii et tulevikus teeme neid kindlasti rohkem. Siiamaani on neid tehtud ilmselgelt liiga vähe!

Üks asi on tehniline pool ja kehahoiak, aga mis toimus teie peas? Kas saite pea puhtamaks?

Nagu öeldakse ja nagu ka Rein Auväärt ütles, siis on golf peaga mäng. Golfis peab kogu aeg mõtlema, sa ei saa lihtsalt võtta palli ja lihtsalt lüüa, sa pead mõtlema mitmele asjale korraga. Kui sa siin ka jalutad 4 tundi ja 6–7 kilomeetrit ja pead ka mõtlema, siis see aitab teises keskkonnas pea puhtaks mõelda. See on vajalik, ükspuha millises eluvaldkonnas sa töötad. Televisioonis on iga sekund arvel, golf on selline teine keskkond, mõnus kontrast – teleinimestele see sobiks väga.

Nii et green card’i tegemise mõtted on teil peas täitsa olemas?

Kindlasti. Olen kümme aastat seda edasi lükanud ja arvan, et nüüd on see hetk käes, kus edasi lükata enam ei saa. Nüüd tuleb see lihtsalt ära teha, see on kättevõtmise asi!

Katrin Hinrikus väljakutsete ees tagasi ei kohku

Katrin Hinrikus on „Suvestuudio“ produtsent ja saatejuht ning ühtlasi üks aktiivne noor naine, kes mis tahes uue väljakutse ees tagasi ei kohku, vaid hüppab peas ees tundmatus kohas vette. Veidi aega enne golfidemot jõudis ta Valgeranna golfiklubis White Beach Golf näitleja Sepo Seemaniga esimesed golfikatsetused ära teha ning peagi saab ilmselt temastki ametlik golfitar, sest nagu ta on ise tunnistanud, ei tähenda golf tema jaoks sugugi enam vaid golfiautoga sõitmist, mida ta jõudis Ameerika väljakutel teha.

Katrin, te ei hoidnud golfikeppi esimest korda käes, aga kas tuli ka üllatusi ja uusi teadmisi?

Jah, golfikeppi päris esimest korda käes ei hoidnud, esimest korda õpetas mind Sepo Seeman Pärnus mõni nädal tagasi. Nüüd olen juba siin Jõelähtmel taas golfi õppimas ja seekord sain rohkem tehnilisi asju teada, näiteks kuidas keha õigesti hoida ja milleks need erinevad kepid on. Sai ka rohkem harjutatud, kui tookord Pärnus, sai palju uusi teadmisi ja kauem golfiväljakul olla.

Kas oli ka uusi avastusi, näiteks tehnikas, kehahoiakus?

Praegu on kõik uus ja huvitav! Ma ei ütleks, et on palju üllatusi, kõik on lihtsalt uus. Kõik ongi alguses raske, et miks see välja ei tule, aga mida rohkem harjutad, seda paremaks läheb. Treener ütles ka lõpus, et potentsiaali mul on.

Mitu lööki täna sooritasite ja mitu välja tuli?

Ei oska tõesti öelda mitu lööki, arvan, et sada kindlasti. Ma ei teagi, milline see õnnestunud löök on, arvan, et umbes 40 tuli välja, aga reaalsuses… järsku üks tuli? Ise arvan, et mul läks hästi.

Olete golfiga varem kokku puutunud, mida tänane kord teile andis? Teete ehk green card’i ära?

Arvan, et kõik asjad viivad nüüd selleni, ja green card tuleb lõppkokkuvõttes ära teha küll. Golfiinimesed ja kogu see õhkkond, kõik see on väga õige, see on koht, kus tahaks olla ja kuhu kuuluda. Tänane golfidemo lihtsalt kinnitas seda, et olen õigel teel ja green card tuleb ära teha. Teised plaanivad ka, ega ma saa halvem olla, saame kõik koos mängima tulla!

Egert Karul tuleb golfis silma peal hoida!

Egert Karu on Tallinna Televisiooni ja „Suvestuudio“ režissöör, kes soetas golfivarustuse enne mängima hakkamist, seega on tema puhul golfiga tutvumine kindla peale minek, seda enam, et golfipisik näris teda juba lapsepõlves ja otsus mängima hakata on nüüd kindel.

Egert, golfikeppi hoidsite täna esimest korda käes, küll aga on teil juba soetatud golfivarustus. Kuidas selline asi juhtus?

Kuna oli juba natuke aega ette teada, et demo tuleb, ja kuna ma olen sellest lapsest saati unistanud, et saaks golfi mängida, siis ma väga kaua ei mõelnud, ostsin ära. Mõtlesin, et mingid otsused tuleb elus ära teha.

Täna golfidemol olles olete siis kindel, et olete õige otsuse teinud?

Absoluutselt.

Kuidas siis on nii juhtunud, et lapsepõlveunistus, aga tänaseni pole green card tehtud?

Ilmselt on elu toonud muid huvitavaid seiklusi vahele, ei ole selle asjani jõudnud. Võib-olla pidin ka natuke vanemaks saama.

Oli täna üllatusi, mida golfi juures avastasite?

Jah. Seda ma teadsin kohe, et see hakkab mulle meeldima. Aga kõrvalt vaadates tundub see asi lihtsam. Kui hakkad ise lööma, siis saad aru, et see tahab harjutamist. Ja tahtejõudu ka, sest kui väga tahad, võid golfi väga heal tasemel mängida.

Kuidas esimese kogemuse põhjal golfi iseloomustada?

Golf on üsna rahulik ja fookustatud tegevus. Palju on looduses liikumist, see on kombineeritud ja hästi tasakaalus, golf on midagi erilist.

Kas on raske keskenduda löögile? 

Jah, alguses eriti. Ei tea ju, kuidas sa pead ennast hoidma, seletatakse ära küll, aga siiski läheb valesti.

Kas tehniliselt oli see raskem, kui sa ette kujutasid?

Tehniliselt oligi see keerulisem, tuli jälgida väikseid nüansse, tänu millele pall õigesti lendab.

Kas golfidemol mõni löök ka õnnestus?

Ma arvan küll. Isegi õpetaja vaatas, nii et enam-vähem. Mõni löök küll ei tulnud välja.

Golfidemo on tehtud, nüüd tuleb siis green card teha?

Jah, me teeme seda kogu seltskonnaga ja niipea kui võimalik!

Meelis Eskolale sobib golfimäng inspiratsiooniks

Meelis Eskola on diskor ja produtsent, keda muusikamaailm tunneb ka nime all DJ Cityflash, Tallinna Televisoonis on ta saatejuht. Tema läks ruttu golfilainele ja usub, et tulevikus võib golfimäng olla talle inspiratsiooniks, ning just väljakul tulevad pähe need viisijupid, mis saavad aluseks uutele lugudele.

Millised on esimesed emotsioonid?

Need on sellised, et nüüd võiks juba rohelise kaardi ära teha. Aeg läheb kiiresti, kella ei vaata ja juba ongi paar tundi läbi.

Teil õnnestus ka sajameetrine löök. Viis adrenaliini lakke?

Jah, algus ei tulnud kuidagi välja, need puusanõksud ja käehoiakud olid väga kanged, ja siis, kui hakkas välja tulema, oli: ohoo, ma oskan ka seda! Tundub, et mingi golfipisik on olemas, paar korda sai üle 100 meetri löödud.

Kas midagi tuli üllatusena, mida ei oleks golfimängust oodanud?

Üllatusin selle üle, et ma polnudki selline kobakäpp, nagu ma arvasin. Kui need head löögid hakkasid välja tulema, siis tekib ka tunne, et miks mitte tulla ka teine kord mängima! Pisik tuleb selle parima löögiga, mille sa teed poole tunni jooksul, siis sa tahad veel ja veel ja veel. Kui palle on ka nii palju ette antud, et sul on võimalus lüüa ja lüüa, siis need löögid lähevad aina paremaks. Kui me tegime proovilööke väiksema platsi peal, siis sai kahe löögiga auku löödud ja see tekitas tunde, et peab tulema ja green card’i ära tegema.

Nii et üks muusik on suure tõenäosusega leidnud endale hobi?

Kuna mu töö on selline, et teen muusikat, istun arvuti taga, see on pikk protsess ja ma naudin seda, siis samastub see golfiga hästi – sa tuled ja naudid seda, ning ma kujutan ette, et kui olen siin 4–5 tundi, siis satelliidid lähevad tööle ja mõni viis tuleb ka pähe. Mul on muusikas nii, et ma ei saa stuudiosse minna ja kohe hitte vorpida. Mul on inspiratsiooniks vaja, et sõidan kuskile autoga paarisaja kilomeetri kaugusele või siis lihtsalt laisklen ja logelen. Mul on tunne, et kui olen golfiväljakul, tulevad ka uued hitid.

Green cardi pani „Suvestuudio” taskusse 6. augustil!

*Artikkel ilmus ajakirja Golf viimases numbris

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga