European Touri kiirgolf saab kiita

0

Foto: Youtube – The Fastest Hole of Golf – Guinness World Records 2017

European Tour katsetab Austrias 7.-10. juunini Shot Clock Mastersil kiirgolfi, mis on positiivselt vastu võetud.

Kuna mängijad on soovinud kiiremat mängu, on nüüd löögiks aega 40 sekundit. Kes läheb üle, saab tulemusele trahvilöögi otsa. Paar korda tohib ringi jooksul nii-öelda aja maha võtta, kui väga raske olukord on. Avapäeval keegi veel trahvi saanud, kuigi Chase Koepka tegi ühe löögi just siis, kui aeg täis sai. Phachara Khongwatmai ja Ryan Evans kasutasid ära mõlemad mõtlemishetked.

European Touri tegevjuhi Keith Pelley eesmärk oli võita iga ringiga 45 minutit. Ta on lähedal: kui tavaliselt mängitakse ringi 4 tundi ja 47 minutit, siis nüüd kulus 4:13. Ka keskmine tulemus 72,96 kerkis avapäeval 72,36-le.

Peter Hanson oli üks, kellel kulus neljapäeval alla 4 tunni ja tema on uuendusega rahul. Vastaseid on, Geoff Ogilvy ja Graeme McDowell peavad aeglust probleemiks, ei näe kellas aga sobivat lahendust. Avapäeva võitnud Oscar Lengden toetab aga kiirgolfi.

Hakkab kiirgolfi kasutama ka PGA Tour? Austrias osaleb vaid kaks ameeriklast, Koepka ja Daniel Im, kuid toetajaid on. Billy Horschel tviitis, et tema on poolt. Kella toetavad ka seeniorid: 54-aastane Miguel Angel Jimenez juhtis pea terve teise päeva.

Shot Clock Masters on tuntud ka kui Austrian Open ja selle auhinnafond on miljon eurot. Pärast teist päeva juhib soomlane Mikko Korhonen (-9).

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga