Estonian Touri uus juht käivitab meistriliiga

0

21. jaanuaril siirdus Estonian Touri direktor Rein Raudsepp juhtima Saare Golfi müüki ja teatepulga võttis üle Peep Tammemäe, kellel on plaanis käivitada meistriliiga.

„Estonian Touri tulles arvasin end teadvat, mis mind ees ootab, kuid ootas veelgi rohkem. Tahan pakkuda seda, mida ootan minule pakutavat,“ ütleb Tammemäe.

Estonian Touri kalendris on sel aastal kaks sarja, mis kulmineeruvad 5. oktoobril, ja üks kolmepäevane võistlus: Tallinna meistrivõistlused Sven Kaljuveeri karikale.

Meistriliiga käib läbi kõik Eesti väljakud, kes etapi toimumisest huvitatud on. See on WRC moodi liiga, milles on kuus klassi meestele ja naistele:

– meistriliiga, mänguvormiks löögimäng (hcp pluss – 9.4)

– esiliiga, mänguvormiks maksimumskoor (hcp 9.5-18.5)

– teine liiga, mänguvormiks maksimumskoor (hcp 18.6-26.5)

– seeniorite meistriliiga, mänguvormiks löögimäng (hcp pluss – 11.5)

– seeniorite esiliiga, mänguvormiks maksimumskoor (hcp 11.6-18.5)

– seeniorite teine liiga, mänguvormiks maksimumskoor (hcp 18.6-26.5)

Maksimumskoor on uus löögimänguvorm, kus raja maksimumskooriks on komitee määratud tulemus. Meistriliigas on maksimumskoor topelt-par, mis tähendab par-3 rajal 6 lööki, par-4 rajal 8 lööki ja par-5 rajal 10 lööki. Mängija saab maksimumskoori, kui ta teeb sellest rohkem lööke või jätab raja lõpetamata.

Lisaks on kavas taaselustada väga populaarne rahvaliiga, mis on eeskätt mõeldud neile, kes teevad golfis esimesi samme või ei soovi (veel) tõsisemalt võistelda. Rahvaliigas on kõigis klassides mänguvormiks maksimumskoor. Klasside jaotus on täpsustamisel.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga