EOK president Urmas Sõõrumaa: olümpia-aasta esimene pool on Eesti spordi jaoks olnud edukas

0

Urmas SõõrumaaEesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses toimunud pidulikul vastuvõtul 2016. a teisel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid võitnud sportlasi ja nende treenereid. Ühtekokku on Eesti sportlased 2016 I poolaastal võitnud täiskasvanute, juunioride ja noorte rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 70 medalit.

EOK president Urmas Sõõrumaa rõhutas tänuüritusel iga Eesti sportlase medalivõidu tähtsust. „Olümpiaaasta esimene pool on Eesti spordi jaoks olnud edukas. 70 võidetud tiitlivõistluse medalit on märkimisväärne arv. Sõltumata spordialast ja kas see on olümpiaala või mitte, nõuab medalini jõudmine pikaajalist pühendumist, tarka treenimist, tipptasemel abilisi ja taustajõude. Eriline heameel on selle üle, et suure osa meie medalisaagist on võitnud noored. See on kinnitus, et Eesti sport on jätkusuutlik ja meil on sirgumas tänastele tippudele vääriline järelkasv. Suur tänu teile kõigile, kes te olete Eesti lippu kõrgel hoidnud!“.

eok

Eesti sportlased on aasta esimese 5 ja poole kuuga võitnud täiskasvanute, noorte ja juunioride rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 70 medalit 19 spordialalt (11 kuld-, 17 hõbe- ja 42 pronksmedalit). Euroopa meistrivõistlustel jõuti medalivõitudeni 55 ja maailmameistrivõistlustel 15 korral. Täiskasvanute ja noorte tiitlivõistlustelt võidetud medalid arv oli vastavalt 27 ja 43. Eestile 2016 I poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid toonud spordialad on jalgrattasport, judo, jõutõstmine, kahevõistlus, karate, kiiruisutamine, kulturism, maadlus, piljard, purjetamine, sambo, sumo, sõudmine, taekwondo (ITF), tantsusport, triatlon, tõstmine, veemootorisport, võimlemine.

eok4

Pidulikke vastuvõtte tiitlivõistluste medalivõitjate ja nende treenerite tunnustamiseks on Eesti Olümpiakomitee korraldanud alates 2006. aastast. Eesti sportlaste medalivõitude 2016. a jooksvat ülevaadet näeb SIIT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga