EGCC President Cup tõi võiduloorberid Anu Avakovile ja Kristo Tullusele Lisatud Kristo Tulluse kommentaarid

0

Jaanipäeva eel, 21. juunil toimunud EGCC President Cup’il olid võistlemas 140 mängijat ning üldarvestuses võitsid naistest Anu Avakov 83 löögiga ja meestest Kristo Tullus 80 löögiga. President Cup on BMW Golf Cup International 2017 Eesti finaalvõistluse kvalifikatsiooniks EGCC-s, võistlusklassides A ja B saavad neli ning C ja D klassides kaks parimat mängijat (kokku 12 mängijat) pääsme BMW Golf Cup International 2017 Eesti finaalvõistlusele.

Esikohavõitja Kristo Tullus, kes on Golf X Rae üks omanikest, ütles, et sel aastal on ta ise rohkem golfikorralduses sees, seetõttu jääb võistlemiseks vähem aega kui varasematel aastatel, mil ta jälgis nii Eesti Golfi Liidu kui ka naabermaade võistluskalendreid. “Nüüd ma vaatan kalendrist ja kui vaba aega on ning ajad sobivad, siis lähen võistlema. Valin suuremaid võistlusi ja neid, mis on partnerväljakutel, siis saab ka teistel väljakutel mängida,” rääkis Kristo. Võitu President Cup’il ta siiski ei oodanud. “Kui ma mängima lähen, siis tahangi hästi mängida, aga seekordne võit tuli pigem üllatusena, sest kui trenni ei tee, pole mõtet loota ka kõrgeid kohti.”

EGCC võistluskorraldust peab Kristo Tullus väga heaks. “Kõik oli väga hästi korraldatud ja kuigi väljakul oli 140 mängijat, sujus kõik ning meeleolu oli mängu ajal ja pärast mängu mõnus,” lisas ta.

Meeste hulgas, kel HCP on väiksem kui 12,9, saavutas hooajal juba mitmenda võidu Heinu Klaas tulemusega -2, Kert Kangert oli -1 teine ning Kristjan Kaleviste raja par’iga kolmas. Naistest oli HCP löögimängus parim Anu Avakov tulemusega 71, teine ja kolmas koht +1 ja +3 kuulusid vastavalt Anneli Eskenile ja Riina Vettusele.

Mehed HCP-ga üle 13 mängisid punktimängu ja selles said kõik esikolmiku mängijad 38 punkti. Võitja selgitamiseks tuli vaadata juhendit ning võistluskomitee oli määranud kriteeriumiks mängija HCP võrdluse ehk mida madalam, seda kõrgemal kohal tasatulemuste korral protokollis ollakse. Võitjaks krooniti Tõnu Vilipuu ning teise ja kolmanda koha said Väino Valts ja Tiit Järvekülg.

Naiste punktimängu klassis HCP-ga üle 15 võttis võidu Svetlana Apart 40 punktiga ning järgmiste kohtade juures oli jälle vaja vaadata mängijate HCP-sid, kuna koguni neli mängijat said 38 punkti. EGCC President Cup’il sai siin võistlusklassis teise koha sel aastal Monika Pihlak ja kolmanda koha Annika Sutt.

Toimus ka eraldi punktimänguvõistlus Stone Course’il nii naistele kui meestele HCP-ga üle 28. Meestest võitis selles võistlusklassis Kaarel Einpalu tulemusega 52 punkti! Eelmise aasta algusest 13 EDS ringi teinud Kaarel läks starti HCP-ga 39 ning autasustamisel oli tema HCP kukkunud ühe päevaga juba 29,5 peale! Einpalu mängis President Cup’il ühe birdie, neli par’i, viis bogey ja lisaks veel double bogey’d ehk punkte tuli esimeselt poolelt 23 ja teiselt poolelt uskumatud 29 punkti, mis on kindlasti üks EGCC ajaloo meeldejäävamaid võistlustulemusi! Teise koha sai 32 punktiga Henry Mägi ja kolmanda Jaan Oruaas 31 punktiga. Naistest saavutas võidu Stone Course’il Kati Palmar 41 punktiga, teine oli Elle Väb 35 punktiga ning kolmas Tiia Lillemäe 34 punktiga.

EGCC President Cup`i tulemusi näeb SIIT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga